Rusi uspeli aj v druhom zápase, sú na čele slovenskej skupiny

Arťom Džuba. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|27. mar 2021 o 18:25

Slovensko bude hrať zápas večer.

AKTUALIZOVANÉ o 22:59

BRATISLAVA. Futbalisti Chorvátska dosiahli prvé víťazstvo v kvalifikácii MS 2022. V "slovenskej" H-skupine zdolali v sobotu v Rijeke Cyprus 1:0.

Rozhodujúci gól strelil v závere prvého polčasu Mario Pašalič. V druhom sobotnom stretnutí Rusko zdolalo Slovinsko 2:1 a je so šiestimi bodmi na čele skupiny.

Oba góly Rusov dosiahol Arťom Dziuba, ktorý má na konte už tri góly v kvalifikácii.

Slovinci tak nenadviazali na štvrtkový triumf proti Chorvátom, naopak, Rusi sú po dvoch zápasoch stopercentní.

Favorizovaných Chorvátov v úvode duelu trápila koncovka. V 18. minúte Šime Vrsaljko prekopol bránu súpera a o dve minúty neskôr ani Luka Modrič nemieril presnejšie.

V závere prvého polčasu sa zranil cyperský brankár Demetris Demetriou a na jeho miesto prišiel Neofytos Michael. O chvíľu už inkasoval. V 40. minúte sa lopta dostala od hosťujúceho obrancu k Pašaličovi a ten zblízka otvoril skóre duelu.

V nadstavenom čase prekonal Michaela aj Budmir, ale jeho gól neuznali rozhodcovia pre ofsajd. Po zmene strán domáci kontrolovali zápas, Cyperčania občasne hrozili z protiútokov, ale bez vážnejšieho ohrozenia brány.

Chorváti sa tak dočkali prvých bodov v kvalifikácii.

Kvalifikácia MS vo futbale 2022 - H-skupina

Chorvátsko - Cyprus 1:0 (1:0)

Gól: 40. Pašalič

Chorvátsko: Livakovič - Vrsaljko (46. Juranovič), Lovren, Čaleta-Car, Barišič - Brekalo (66. Vlašič), Modrič, Brozovič, Pašalič (66. Oršič), Perišič (76. Kovačič) - Budimir (57. Kramarič)

Cyprus: Demetriou (39. Michael) - Kousoulos, Soteriou, Laifis (82. Andreou) - Psaltis, Artymatas (67. Kastanos), Kyriakou, Ioannou - Tzionis (67. Papoulis), Elia (46. Sotiriou), Pittas

Rusko - Slovinsko 2:1 (2:1)

Góly: 26. a 35. Dziuba - 36. Iličič

Rusko: Šunin - Fernandes, Semenov, Džikija, Kudriašov - Golovin (49. Al. Mirančuk), Ozdojev, Kuziajev - Žemaletdinov (86. Muchin), Dzjuba (86. Zablotnyj), Žirkov (68. Karavajev)

Slovinsko: Oblak - Stojanovič (61. Skubič), Blažič, Mevlja, Balkovec - Lovrič (86. Zahovič), Bijol (62. Vetrih), Kurtič - Iličič, Šporar (75. Vučkič), Zajc (75. Bohar)

Slovensko - Malta 2:2 (0:2)

Góly: 49. Strelec, 53. Škriniar - 16. Gambin, 19. Satariano. Rozhodovali: Lechner - Heidenreich, Gutschi (všetci Rak.). ŽK: Ďuriš, Koscelník - Camenzuli, Bonello, bez divákov.

Slovensko: Kuciak - Koscelník, Valjent, Škriniar, Hancko (38. Holúbek) - Hrošovský (81. Schranz) - Suslov (72. Rusnák), Kucka (46. Strelec), Greguš, Mak - Ďuriš (46. Boženík)

Malta: Bonello - Shaw, Pepe, Borg - J. Mbong, Guillaumier, Teuma (90.+1 Kristensen), Camenzuli - Gambin (68. Grech), P. Mbong (68. Mwoko) - Satariano (79. Pisani)

Tabuľka H-skupiny

Domov»Futbal»Reprezentácie»Rusi uspeli aj v druhom zápase, sú na čele slovenskej skupiny