Zápas Cypru so Slovenskom sa skončil bez gólov.
Zápas Cypru so Slovenskom sa skončil bez gólov. (Zdroj: TASR/AP)
Daniel Dedina|24. mar 2021 o 23:25

Ocenil výkon obrany i brankára Dúbravku.

NIKÓZIA, BRATISLAVA. „Musíme hrať od začiatku nátlakovo a sebavedomo, aby sme Cyprus donútili k chybám,“ avizoval pred úvodným stretnutím Slovenska v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022 znalec cyperského futbalu Jozef Kožlej.

Samotný dej zápasu ponúkol iný obraz.

Slováci nedokázali dostať súpera pod súvislý tlak, vytvorili si minimum šancí a sami mohli inkasovať. Na Cypre len remizovali 0:0. 

„Bol to úplne vyrovnaný zápas. Taký covidový. Veľa sme toho neukázali, bolo to o jednom góle. Bohužiaľ sme ho nestrelili,“ povedal pre Sportnet Kožlej, ktorý zápas sledoval na štadióne v Nikózii.

Prispôsobili sme sa súperovi

Slováci mohli otvoriť skóre už v úvodnej štvrťhodine. Po Dudovej kolmici pálil Rusnák len do nôh brankára Demetrioua, v sieti neskončili ani dorážky Boženíka a Kucku.

Bol to jeden z kľúčových okamihov duelu. V ďalšom priebehu duelu sa zverenci Štefana Tarkoviča nedokázali presadiť cez pozornú domácu obranu.

„Začali sme aktívne, ale potom sme sa prispôsobili hre Cypru. Celý zápas sa niesol v tomto duchu. Nebol to z našej strany dobrý výkon,“ pokračoval Kožlej.

Za jedno z mála pozitív možno označiť, že mužstvo neinkasovalo. V závere však brankár Martin Dúbravka vytiahol dva výborné zákroky.

„Obrana hrala dobre, páčil sa mi Milan Škriniar. A samozrejme Dúbravka,“ ocenil bývalý excelentný kanonier. 

Výkon domácich sa mu pozdával

Pred zápasom bol Jozef Kožlej zvedavý aj na výkon cyperskej reprezentácie.

V zápase proti Slovensku zažil premiéru na lavičke nový tréner Nikolaos Kostenoglou.

Cyperčania v prvom polčase vôbec neboli nebezpeční. V druhom už o čosi viac. Celkovo sa mi ich výkon pozdával, je vidieť, že mužstvo má potenciál. Dúfam, že v domácom prostredí zoberú body aj iným súperom,“ zaželal si. 

Slováci vstúpili do bojov o účasť na šampionáte v Katare remízou na ihrisku tímu, ktorý sa v rebríčku FIFA nachádza o 66 miest nižšie. Ako to môže ovplyvniť ďalší vývoj kvalifikácie?

„Ťažko povedať. Možno aj ten bod bude dobrý,“ zamyslel sa Kožlej.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstvách sveta v hokeji i hokejbale, zúčastnil sa aj šampionátov v hádzanej a malom futbale. Informoval o dianí na piatich Medzinárodných maratónoch mieru. 

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Možno aj ten bod bude dobrý, tvrdí po remíze na Cypre Kožlej