Kuzminová mala slzy v očiach, skúsi napraviť formu v Osle

Anastasia Kuzminová v Pjongčangu. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. mar 2018 o 17:27

V priebežnom celkovom hodnotení Svetového pohára je slovenská biatlonistka druhá.

KONTIOLHATI. Slovenskej biatlonistke Anastasii Kuzminovej po februárovom olympijskom vypätí s výsledkom v podobe medailovej kolekcie 1-2-0 vôbec nevyšlo minulotýždňové siedme z deviatich kôl Svetového pohára 2017/2018, ale po fínskom Kontiolahti nevzdáva boj o glóbusy vrátane toho veľkého.

"Po dnešných pretekoch som mala slzy v očiach. Jednoducho mi odišla strelecká forma rovnako ako kondička, má to svoje výkyvy... To sa stáva...

Vo štvrtok pokračujeme v Osle. Skúsim tú formu ešte napraviť a náladu spolu s ňou," predznamenala na facebooku 33-ročná rodáčka z ruského Ťumeňa.

Kuzminová skončila v Kontiolahti 30. v šprinte, bola súčasťou dvojčlennej mixštafety, ktorá sa musela uspokojiť s 12. miestom, a v mass-štarte obsadila Slovenka 16. priečku.

V priebežnom celkovom hodnotení SP zaostáva Kuzminová na druhej pozícii za Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou o 53 bodov (666, resp. 613).

Maximálny možný zisk ešte je 300 bodov, do konca zostáva 5 súperení z 22. Šprint na 7,5 km v nórskej metropole je na programe 15. marca od 12.00 h SEČ.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: