Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Kučera: Kližan je sebecký a vyskakuje, akoby odohral 20 rokov

Karol Kučera patrí medzi najlepších tenistov slovenskej histórie. Bol v prvej desiatke svetového rebríčka. (Autor: facebook)
SITA|2. dec 2014 o 13:22

Ak by chcel Stoch iného kapitána, neviem, či by ho nevyrazili, povedal.

BRATISLAVA. Niekdajší šiesty hráč svetového rebríčka tenistov Karol Kučera si rád spomína na bratislavské daviscupové finále spred deviatich rokov proti Chorvátom, ale mrzí ho, že neprišlo v optimálnom čase.

"Mňa samotného to vtedy nezastihlo v dobrom období. Mal som problémy v osobnom živote. Bolo to celé komplikované, ale aj taký je život. Škoda, že sa to všetko udialo vo finále. Bol to však pekný ročník a vďaka za to, že to takto vyšlo," povedal Kučera pre web Tennis Arena.

Štyridsaťročný Bratislavčan sa vyjadril k vyhláseniu Martina Kližana o potrebe prehodnotiť "kapitánovanie" Miloslava Mečířa.

Kližan: Mečířa by som vymenil
Prečítajte si tiež:
Kližan: Mečířa by som vymenil

S Kližanom nesúhlasí

"Vyskakuje v tíme tak, akoby odohral 20 rokov. Je to jeho názor, ten mu nikto zobrať nemôže. Keď to však porovnám s iným športom, tak je to dosť ťažké," dodal Kučera a uviedol príklad.

"Ak by Miňo Stoch vo futbalovej reprezentácii povedal, že chce iného kapitána, tak neviem, či by ho nevyrazili tam, odkiaľ prišiel. Myslím si, že tím sa neskladá len z jedného hráča. Skladá sa z viacerých a Maťo to berie dosť sebecky."

Kližan si podľa Kučeru tvorí tím okolo seba, ktorý mu najviac vyhovuje. "To však funguje na turnajoch. Trošku nepochopil, ako by mal fungovať tímový šport. Viem z vlastnej skúsenosti, že do tímu nikdy nedostanete ľudí, ktorí vám vyhovujú."

Kučera: Kližan má na prvú desiatku

Grandslamový semifinalista Kučera na margo Kližanovho výkonnostného cieľa v podobe Top 10 skonštatoval:

"Myslím si, že je to aj reálne. Aby bol v ´desine´, musí ešte urobiť veľa práce. Je však fajn, že si trúfa na takéto priečky."

Niekdajší Kližanov osobný kouč Kučera pracuje v programe NTC. Po Filipovi Horanskom a Matejovi Maruščákovi vedie Jozefa Kovalíka:

"Veľmi sa zlepšil, spolupráca je pozitívna a teším sa na ďalší rok s ním. Tento rok som na turnaje chodil pomenej. Vrátane Davis Cupu som cestoval 12 týždňov. Rád by som s ním išiel na viac turnajov, zaslúži si to. "

Súvisiace články