Matúš Kozlovský.
Matúš Kozlovský. (Autor: Facebook Slovenská triatlonová únia)
TASR|8. sep 2023 o 17:23

Kozlovský napriek pádu v závere zvýšil tempo.

RIVA DEL GARDA. Slovenská reprezentantka Kristína Neč-Lapinová obsadila 3. miesto na ME v kros duatlone v talianskom Riva del Garda.

Z triumfu sa tešila domáca Marta Mendittová časom 1:49:17 h. Strieborná pozícia patrila Anne Zehnderovej zo Švajčiarska.

Matúš Kozlovský skončil medzi mužmi siedmy. Po prvej časti bol v prvej skupine, no na bicykli spadol. V závere zvýšil tempo a na šiesteho Joepa Stapsa z Holandska stratil v cieli 19 sekúnd.

Kristína Neč-Lapinová.

Zvíťazil Belgičan Thibaut De Smet, ktorý dosiahol na trati v kombinácii beh (6 km) - bicykel (20,4 km) - beh (1500 m) čas 1:27:53 h.

Nechal za sebou druhého krajana Sebastiena Carabina, tretiu priečku obsadil Alessandro Saravalle z Talianska. Informácie pochádzajú z facebookovej stránky Slovenskej triatlonovej únie.