Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pol roka absentovala. Kristína Kučová sa vráti v januári v Sydney

Kristína Kučová sa vráti na dvorce budúci rok. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 30. nov 2017 o 14:40

Nemala by chýbať ani na Australian Open.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Kristína Kučová (27) začne novú sezónu v januári na turnaji WTA v Sydney. Bude to pre ňu obnovená premiéra po vyše polročnej nútenej pauze zavinenej operáciou pravého kolena a z toho plynúcej potrebnej rehabilitácie.

Neskôr by nemala chýbať ani na prvom grandslamovom vrchole Australian Open v Melbourne. A to aj napriek tomu, že momentálne figuruje až na 247. priečke rebríčka WTA vo dvojhre.

Ešte pred operáciou pre SITA uviedla, že si nechala zmraziť renking a po návrate bude figurovať na 95. mieste, preto si bude môcť zahrať v Melbourne Parku.

Mladšia zo sestier Kučových bola v minulosti najvyššie na 71. pozícii vo svetovom renkingu WTA.

"Plánujem vyskúšať kvalifikáciu v Sydney a následne sa presuniem do Melbourne, kde si zahrám hlavnú súťaž," potvrdila Kristína Kučová pre portál tenisovysvet.takurcitee.sk.

Rodená Bratislavčanka v aktuálnej sezóne odohrala len 20 zápasov. Zatiaľ naposledy sa súťažne predstavila na Wimbledone, kde v 2. kole prehrala so Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou /1:6, 0:6/.

Po turnaji na londýnskej tráve sa rozhodla podstúpiť artroskopický zákrok v Nemecku. Aktuálne sa už vrátila do tréningového procesu a postupne zvyšuje dávky v kondičnej aj hernej príprave.

"Trénujem s kondičným trénerom Gabom Baranom a sparingom Dominikom Šprochom. Dva týždne som bola v Tatranskej Lomnici, momentálne trénujem v Bratislave,“ dodala K. Kučová pre portál tenisovysvet.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.