Skvelá správa. Slovensko bude mať zastúpenie vo finále prestížneho seriálu

Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara.
Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara. (Autor: TASR/AP)
Titanilla Bőd|30. sep 2023 o 16:15

Adam Hagara sa kvalifikoval do finále juniorskej Grand Prix.

BRATISLAVA. Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara nebude chýbať vo finále prestížneho seriálu juniorskej Grand Prix.

Rozhodli o tom výsledky aktuálneho podujatia v Gdansku.

Do finále sa kvalifikuje šesť najlepších pretekárov série, pričom jeden pretekár absolvuje dve podujatia JGP.

Hagara svoje vystúpenia už mal za sebou – v Linzi zvíťazil a pred týždňom v Budapešti obsadil štvrtú priečku. V súčte to znamenalo 24 bodov. (Za prvé miesto dostane pretekár 15 bodov, za druhé 13, za tretie 11, za štvrté 9 atď.)

V priebežnom hodnotení mu patrila štvrtá priečka, ale na zostávajúcich dvoch podujatiach ho ešte mohli teoreticky predbehnúť traja pretekári.

Podujatie v Gdansku vyhral Kórejčan Lim pred Američanom Beckom Strommerom, čo znamená, že Hagara bude v celkovom hodnotení v najhoršom prípade na šiestom mieste.

Lim Hagaru predbehol a Strommer sa naňho bodovo dotiahol, ale v prípade rovnosti bodov je prvým rozhodujúcim kritériom to, ktorý z pretekárov mal lepšie umiestnenie. Hagarovi pomohlo víťazstvo v Linzi.

Hagara je momentálne na piatom mieste priebežného hodnotenia a na posledných pretekoch ho môže predbehnúť už iba jeden pretekár.

Už pred posledným podujatím tohtoročného seriálu JGP je teda isté, že Hagara sa kvalifikoval do finále. To sa bude konať 7. až 10. decembra v Pekingu spolu s finále série Grand Prix seniorov.

Je to historický výsledok pre Slovensko, ktoré nikdy predtým nemalo zastúpenie vo finále juniorskej Grand Prix.

Hagara tento víkend súťaží v Bratislave na Memoriáli Ondreja Nepelu.

Domov»Zimné športy»Krasokorčuľovanie»Skvelá správa. Slovensko bude mať zastúpenie vo finále prestížneho seriálu