Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Súperi Slovákov? Modlia sa päťkrát denne aj cez polčas s rozhodcami

Ján Kozák st. (Autor: TASR)
Pavol Spál|21. mar 2018 o 14:51

Futbalistov Slovenska čaká vo štvrtok v Bangkoku prvý zápas Kráľovského pohára, ich súperom budú Spojené arabské emiráty.

BRATISLAVA. Modlia sa päťkrát denne. Niekedy aj počas prestávky futbalového zápasu. Neraz aj v jednej miestnosti s rozhodcami. Ani jeden z reprezentantov Spojených arabských emirátov (SAE) nie je legionár.

„Mal som víziu, že by sme mohli priviesť do Európy nejakých mladých hráčov zo SAE, lenže oni nikam nechcú. Nemajú potrebu chodiť ani do nemeckej bundesligy, pre nich je to chudobnejšia súťaž,“ vyhlásil podľa idnes.cz Čech Jakub Dovalil, bývalý tréner národného tímu Spojených arabských emirátov do 20 rokov.

V Dubaji je najbohatší klub Al Ahli, ktorý má ročný rozpočet 450 až 500 miliónov dirhamov, čo je v prepočte asi sto až 120 miliónov eur. Futbalista tam bežne zarobí ročne viac ako milión eur.

„Šejkovia do futbalu sypú obrovské peniaze,“ vysvetľoval Dovalil.

Najvyššia futbalová súťaž v krajine pritom divákov príliš neláka, priemerná návštevnosť je okolo päťsto ľudí na jeden zápas.

„A to ešte robia tak, že mnoho fanúšikov privezú z Ománu, dajú im po sto dirhamov (zhruba 22 eur) a zaplatia im obed v KFC, aby im aspoň niekto drukoval,“ dodal Dovalil.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články