Kovalík aj Gombos triumfovali v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros

V prvom kole kvalifikácie na Roland Garros sa darilo Gombosovi (vľavo) aj Kovalíkovi. (Autor: TASR, SME)
SITA|23. máj 2017 o 13:26

Gombos vyhral v dvoch setoch, Kovalíkovi súper po prvom sete vzdal zápas.

PARÍŽ. Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži.

Dvojhra mužov - kvalifikácia - 1. kolo:

Norbert Gombos (SR-5) - Jason Jung (Taiw.) 6:4, 6:4 za 71 minút

Jozef Kovalík (SR) - Igor Sijsling (Hol.) 6:2 - skreč, Sijsling odstúpil po 38 minútach

Gombos nasadený ako piaty zdolal v úvodnom kvalifikačnom kole Taiwančana Jasona Junga za 71 minút 6:4, 6:4. Gombos v oboch setoch vzal súperovi po jednom podaní a premenil druhý mečbal pri svojom servise.

Najbližším súperom Gombosa bude víťaz zápasu Daniel Gimeno-Traver (Šp.) - Jasutaka Učijama (Jap.).

Pred Gombosom uspel v utorok v 1. kole parížskej eliminácie aj jeho krajan Jozef Kovalík. Po tom, čo získal úvodný set súboja s Holanďanom Igorom Sijslingom 6:4, jeho súper po 38 minútach zo zápasu odstúpil.

Najbližšie sa Kovalík stretne s Talianom Lucom Vannim nasadeným ako dvadsiatym, ktorý si poradil so švajčiarskym veteránom Marcom Chiudinellim 6:2, 6:2

Domov»Tenis»Roland Garros»Kovalík aj Gombos triumfovali v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros