Košice prehrali v Lige majstrov aj s Oulu 1:2

V Košiciach sa hrá prvý zápas hokejovej Ligy majstrov. V modrom Košičan Zagrapan. (Autor: SITA)
Sportnet|23. aug 2014 o 17:15

Prvý zápas v Lige majstrov na domácom ľade odohrali hokejisti HC Košice. Podľahli klubu z Fínska Kärpätu Oulu 1:2.

Hokejová Liga majstrov - A skupina

HC Košice - Kärpät Oulu 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 11. Zagrapan (Bartánus, Drgoň) - 4. Davis (Kukkonen, Deschamps), 11. Keränen (Vallin, Manninen).

Rozhodovali: Edqvist (Švéd.), J. Konc M. Korba, Smrek (všetci SR), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6104 divákov.

HC Košice: Melicherčík - Černák, Phillip, Cebák, Jánošík, Drgoň, Klouček, Štrbák - Spilar, Bartoš, Jenčík - Lapšanský, Zagrapan, Bartánus - Kolena, Češík, Bicek - Hrnka, Chovan, Stupka

Kärpät Oulu: Karhunen - Masuhr, Kukkonen, Spang, Glenn, Niemelä, Vallin, Eminger - Davis, Deschamps, Pyörälä - Huml, Komulainen, Aho - Donskoi, Kemppainen, Junttila - Keränen, Manninen, Alikoski

KOŠICE. Hokejisti HC Košice prehrali aj vo svojom druhom vystúpení v A-skupine Ligy majstrov, po neúspechu vo štvrtok Kolíne nestačili v sobotu v domácej premiére v Steel Arene ani na fínskeho šampióna Kärpät Oulu a podľahli mu rovnakým pomerom 1:2.

Všetky tri góly padli už v prvej tretine. Na vedúci presný zásah hosťujúceho Davisa odpovedal v 11. minúte Marek Zagrapan, ale o 22 sekúnd neskôr skóroval hosťujúci Keranen.

Domáci napriek snahe už nedokázali vyrovnať a čakajú na prvé body v prestížnej súťaži. Košice sa v Lige majstrov opäť predstavia 4. septembra, keď o 17.30 h nastúpia na ľade Liberca.

Povedali po zápase

Anton Tomko, tréner Košíc: "Hrali sme s veľmi silným mužstvom. Kärpät Oulu považujem za jedno z najlepších mužstiev v európskych ligách. Zápas sme začali vylúčením, čo nás trochu pribrzdilo. V prvej tretine sme boli až príliš opatrní. Vo vlastnej tretine sme boli málo agresívni a tým sme súperovi dovolili kombinačnú hru. Inkasovaný gól na 1:2 nás pribrzdil v snahe o ofenzívny hokej. V druhej tretine sme mali lepší pohyb, vypracovali sme si viacero šancí. Zlyhávala nám však koncovka, na čom mal podiel aj výborný brankár hostí. Aj v tretej tretine sme sa snažili o vyrovnanie, žiaľ, nepodarilo sa nám to. V druhej a tretej tretine chlapci ukázali, že zápas nezabalili a hrali na maximum až do konca zápasu."

Marek Zagrapan, autor košického gólu: "Nezačali sme dobre, súper nás dostal pod tlak. V druhej a tretej tretine sme boli vyrovnaným súperom. Mali sme dosť šancí na to, aby sme dali vyrovnávajúci gól. Podobne ako v zápase v Kolíne, aj v dnešnom zápase sme mohli získať body. Mrzí nás to."

Richard Jenčík, útočník Košíc: "Prvá tretina bola z našej strany zlá. Fíni nám v nej ukázali, v čom sú dobrí. Výborne korčuľovali a prevyšovali nás snáď vo všetkom. Potom sme si povedali, že takto to ďalej nemôže ísť. V ďalších dvoch tretinách to už bol vyrovnaný zápas."

Lauri Marjamäki, tréner Oulu: "Bol to ťažký zápas vo výbornej atmosfére. Hrali sme výborne v prvej tretine. V druhej tretine sme mali problémy aj s vylúčeniami, no s výkonom nášho tímu som spokojný. Po dvoch zápasoch máme na konte šesť bodov, takže sme spokojní. Sme radi za tri body, pretože Košičania hrali dobre."

Vladimír Eminger, obranca Oulu: "Prvá tretina nám vyšla a aj po košickom vyrovnaní sme dokázali dať gól. V druhej časti sa nám nedarilo, nehrali sme dobre. V tretej časti sme chceli pridať poisťujúci gól, ale napokon sme radi, že sme ubránili výsledok 2:1."

Ostatné zápasy

A-skupina:

Kölner Haie Liberec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 19. Reifers 13. Vitásek (BARTEK), 30. Vampola, 40. Vampola (BARTEK), 46. Bulíř

B-skupina:

Vienna Capitals Vaalerenga 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 30. a 54. MacArthur 33. Bröms

ZSC Lions - Färjestad BK 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 35. Baltisberger, 50. Baltisberger 6. Hilding, 42. Rohdin, 61. Gulaš

C-skupina:

Servette Ženeva - Villach SV 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 22. D'Agostini, 37. Antonietti, 47. Pyatt, 47. Šimek - 1. Santorelli, 20. Bacher

Briancon Diables Rouges - Frölunda 1:7 (0:0, 1:4, 0:3)

Góly: 26. Raux 24. Fälth, 28. Olimb, 40. Jasu, 40. Gortz, 45. Johnsson, 49. Johnsson, 58. Wikstrand

D-skupina:

Fribourg-Gottéron - Eisbären Berlín 6:3 (0:0, 3:0, 3:3)

Góly: 34., 40. a 59. Mauldin, 31. Dube, 43. Monnet, 52. Ness - 43. Rankel, 48. Olver, 52. Foy

E-skupina:

Tappara Tampere SC Bern 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)

Góly: 8. Kuusela, 22. Kolomatis, 59. Kaksonen 25. Holloway (Plüss), 28. a 39. Gardner, 40. Plüss, 59. Bertschy

Oceláři Třinec - Stavanger Oilers 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

Góly: 15. Polanský, 31. Matuš, 34. Zíb, 43. Matuš 6. a 56. Plastino, 25. Kissel, 28. Soares, 32. Dahl-Andersen

H-skupina:

Vítkovice Zug 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

Góly: 44. HÚŽEVKA (STEHLÍK), 57. Húževka 33. Earl, 38. Ramholt, 43. Sutter, 46. Grossmann, 60. Holden

Ingolstadt Saipa Lappeenranta 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 11. Brocklehurst, 24. Szwez, 33. Macmurchy, 45. Köppchen 34. Salcido

J-skupina:

Sonderjyske Skelleftea 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 45. Asselin 1. Lehtonen, 4. Forssell, 34. Forssell, 53. Calof

Krefeld IFK Helsinki 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)

Góly: 11. Fischer, 22. Courchaine, 42. Pierre 35. Kuparinen, 43. Leino, 47. Kuparinen, 54. Partanen, 59. Luttinen

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Košice prehrali v Lige majstrov aj s Oulu 1:2