Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Koronavírus zasiahol aj Premier League, traja hráči Leicestru sú v karanténe

Hráči Leicester City - ilustračná fotografia. (Autor: Rui Vieira - TASR/AP)
SITA|12. mar 2020 o 17:24

Klub nešpecifikoval, o akých hráčov ide.

BRATISLAVA. Po talianskej Serie A a španielskej La Lige zasiahol nový šíriaci sa koronavírus aj ďalšiu z popredných európskych futbalových súťaží - anglickú Premier League.

Tamojšie médiá počas štvrtka referovali, že v jednom z klubov začali u všetkých hráčov s testovaním na koronavírus, keďže u troch sa už objavili symptómy ochorenia.

Koronavírus v športe (téma) >>>

Tým klubom je nakoniec Leicester City, tretie mužstvo priebežnej tabuľky súťaže.

Tréner klubu Brendan Rodgers priznal, že trio futbalistov po prejavení príznakov umiestnili do karantény a izolovali od zvyšku mužstva. Bližšie však nešpecifikoval, o ktorých hráčov ide.

Leicester City by mal v sobotu nastúpiť v ligovom dueli proti Watfordu. "Bola by škoda, keby tento zápas odložili, ale zdravie verejnosti je zo všetkého najdôležitejšie," poznamenal Rodgers podľa BBC Sport.

Na otázku, či by sa podľa jeho názoru mohlo stretnutie uskutočniť bez divákov, odpovedal:

"Zápasy sú vždy o hráčoch a fanúšikoch. Bez jedných alebo druhých to nie je to pravé." Vo Veľkej Británii dosiaľ potvrdili 484 prípadov koronavírusu, osem ľudí mu už podľahlo.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články