Bero aj Pich skórovali, Hamšík bol pri debute blízko k víťazstvu

Marek Hamšík.
Marek Hamšík. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. aug 2021 o 23:24 (aktualizované 6. aug 2021 o 00:41)

Pozrite si výsledky 3. predkola EKL.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Matúš Bero sa strelecky presadil v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom Vitesse Arnhem doma iba remizovalo s írskym Dundalkom 2:2.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar holandského tímu otvoril skóre stretnutia v 20. minúte, hostia odpovedali po zmene strán dvoma gólmi Patricka McEleneyho. Favorit napokon v závere vydrel aspoň remízu.

Gól Matúša Bera od 1:00 minúty

Súťažnú premiéru v drese Trabzonsporu má za sebou Marek Hamšík. Kapitán slovenskej reprezentácie odohral proti Molde celý zápas, v ktorom jeho tím trikrát prišiel o vedenie a napokon na domácej pôde iba remizoval 3:3.

V nadstavenom čase mal výhru Trabzonsporu na kopačke grécky záložník Anastasos Bakasetas, ale z jedenástky poslal loptu iba do žrde.

"Bol to neuveriteľný zápas. Trikrát sme viedli, ale nevyhrali. Navyše v nastavenom čase sme nepremenili penaltu. Hostia boli v druhom polčase dvakrát pri našej bránke a dali dva góly," komentoval duel pre svoj oficiálny web Hamšík.

Zápas sledovalo na štadióne 17 000 divákov. "Síce nebolo vypredané, ale na štadióne bola vynikajúca atmosféra. Mrzí nás, že sme našich skvelých fanúšikov nepotešili víťazstvom. Veríme, že v odvete uspejeme a postúpime," dodal.

Slask Vroclav zdolal izraelský Hapoel Beer Sheva 2:1. Víťazný gól poľského tímu strelil v nadstavenom čase prvého polčasu z jedenástky Róbert Pich, celý zápas v bránke Slasku absolvoval jeho krajan Matúš Putnocký.

Gól Róberta Picha od 1:38 minúty

Viktoria Plzeň prekvapujúco prehrala 2:4 na ihrisku waleského TNS, v drese ktorého zažiaril autor hetriku - pravý obranca Declan McManus. Za Plzeň odohral prvý polčas slovenský záložník Miroslav Káčer.

Hráči Partizanu Belehrad remizovali na trávniku FK Soči 1:1. Ruský tím viedol od 66. minúty po góle Christiana Nobou z jedenástky, premožiteľ DAC Dunajská Streda vyrovnal o sedem minút neskôr zásluhou Ricarda Gomesa.

Európska konferenčná liga - 3. predkolo - prvé zápasy:

Hibernian FC - NK Rijeka 1:1 (0:0)

Góly: 67. Boyle - 61. Ampem

The New Saints - Viktoria Plzeň 4:2 (2:0)

Góly: 30., 52. a 76. McManus (prvé dva z 11 m), 9. Hudson - 89. Beauguel, 90.+5 Ba Loua

/Miroslav Káčer odohral prvý polčas, brankár Marián Tvrdoň (obaja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov/

KAA Gent - RFS Riga 2:2 (0:2)

Góly: 52. Adewale, 77. Tissoudali - 11. Lemajič, 28. Šimkovič

FC Luzern - Feyenoord Rotterdam 0:3 (0:2)

Góly: 44. John, 82. Lode (vl.) - 11. Berg

Slask Vroclav - Hapoel Beer Sheva 2:1 (2:1)

Góly: 28. Exposito, 45.+17 Pich (z 11 m) - 45.+5 Bareiro

/Matúš Putnocký odchytal celý zápas, Róbert Pich (obaja Slask) odohral celý zápas a v nadstavenom čase prvého polčasu strelil víťazný gól/

AEL Limassol - FK Karabach Agdam 1:1 (0:0)

CSKA Sofia - NK Osijek 4:2 (3:1)

Góly: 30. Mazikou, 39. Carey, 42. Caicedo, 74. Jomov - 41. Škorič, 90.+3 Antov (vl.)

Dinamo Batumi - Sivasspor 1:2 (0:0)

Góly: 54. Mamuchašvili - 75. James, 90.+5 Kayode

FK Laci - Anderlecht Brusel 0:3 (0:2)

Góly: 27. Delcroix, 42. Hoedt, 61. Refaelov

Maccabi Haifa - HB Tórshavn 7:2 (3:1)

Góly: 6. a 24. David, 45.+5 Haziza, 62. Gershon, 74. Sahar, 82. Atzili, 90.+2 Ashkenazi - 29. Dahl, 70. Johansen (z 11 m), ČK: 60. Hansen (Tórshavn)

Riga FC - Hibernians 0:1 (0:0)

Gól: 69. Agius

Rosenborg Trondheim - NK Domžale 6:1 (4:1)

Góly: 23. a 46. Islamovič, 7. Andersson, 34. Karič (vl.), 40. Reitan, 86. Holm - 44. Alič

Vitesse Arnhem - FC Dundalk 2:2 (1:0)

Góly: 20. Bero, 89. Openda - 65. a 76. McEleney, ČK: 90. Openda (Arnhem)

/Matúš Bero (Arnhem) odohral celý zápas, strelil gól a dostal žltú kartu/

Vojvodina Novi Sad - LASK Linz 0:1 (0:0)

Gól: 70. Michorl, ČK: 90.+1 Čučin (Vojvodina)

KuPS Kuopio - FC Astana 1:1 (0:0)

Góly: 54. Udoh - 90.+4 Bitri

Lokomotiv Plovdiv - FC Kodaň 1:1 (0:0)

Góly: 60. Iliev (z 11 m) - 74. Biel, ČK: 90.+4 Angelov (Plovdiv)

FK Soči - Partizan Belehrad 1:1 (0:0)

Góly: 66. Noboa (z 11 m) - 73. Gomes

FK Čukarički - Hammarby IF 3:1 (2:1)

Góly: 40. a 53. Docič, 22. Jovanovič - 25. Ludwigson

Breidablik - FC Aberdeen 2:3 (2:2)

Góly: 16. Eyjolfsson, 43. Vilhjalmsson (z 11 m) - 3. Ramirez, 11. Ferguson, 49. Ramirez

Shamrock Rovers - Teuta Drač 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 Emakhu

Santa Clara - NK Olimpija Ľubľana 2:0 (2:0)

Góly: 14. Carvalho, 45.+2 Mansur, ČK: 62. Korun (Ľubľana)

Újpest Budapešť - FC Bazilej 1:2 (1:0)

Góly: 40. Croizet - 55. Arthur, 74. Males

Raków Čenstochová - Rubin Kazaň 0:0

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Bero aj Pich skórovali, Hamšík bol pri debute blízko k víťazstvu