Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia
Róbert Pich. (Zdroj: slaskwroclaw.pl/Krystyna Pączkowska, Autor: slaskwroclaw.pl/Krystyna Pączkowska)
TASR|29. júl 2021 o 20:15 (aktualizované 29. júl 2021 o 23:22)

Pozrite si výsledky odviet 2. predkola EKL.

BRATISLAVA. Futbalisti Šlasku Vroclav postúpili do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 aj vďaka dvom gólom Slováka Róberta Picha.

Tie prispeli k štvrtkovej domácej remíze Šlasku s Araratom Jerevan 3:3, poľský klub ide ďalej po výhre 4:2 v Arménsku.

Feyenoord Rotterdam sa trápil doma s kosovským FK Drita, postup po bezgólovej remíze v prvom zápase mu vo štvrtok vybavil stredopoliar Guus Til.

Ten hetrikom rozhodol o výhre 3:2. V 62. minúte v drese holandského klubu naskočil do stretnutia slovenský reprezentačný útočník Róbert Boženík.

Futbalisti Kazašského tímu Šachtar Karagandy sa prebojovali do 3. predkola, v odvetnom dueli 2. predkola zdolali rumunský FCSB 2:1 a napokon uspeli v 11 m rozstrele, ktorý vyhrali 5:3.

Darilo sa aj ďalšiemu kazašského zástupcovi Tobolu Kostanaj, ktorý vyradil chorvátsky Hajduk Split, keď v domácej odvete triumfoval 4:1 po predĺžení. V 3. predkole sa Tobol stretne s MŠK Žilina.

Súperom Spartaka Trnava bude izraelský Maccabi Tel Aviv, ktorý po remíze 0:0 na pôde Nikšiču vyhral v domácom odvetnom dueli 3:1.

Ďalej ide aj Viktoria Plzeň, po víťazstve 2:1 na domácej pôde uhrala rovnaký výsledok aj na ihrisku bieloruského Dinama Brest. Na prvý gól Plzne prihral slovenský stredopoliar Miroslav Káčer, ktorý odohral celý duel.

odvety 2. predkola Konferenčnej ligy:


AEK Atény - Velež Mostar 1:0 pp, 2:3 v rozstrele (1:0, 0:0)

Gól: 90.+8 Mantalos

/prvý zápas 1:2, postúpil Mostar/

Servette Ženeva - FK Molde 2:0 (1:0)

Góly: 18. Diallo, 59. Kyei, ČK: 44. Stevanovič (Ženeva)

/prvý zápas 0:3, postúpilo Molde/

Universitatea Craiova - KF Laci 0:0

/prvý zápas 0:1, postúilo KF Laci/

Bohemians Dublin - F91 Dudelange 3:0 (1:0)

Góly: 69. a 73. Kelly, 35. Cornwall

/prvý zápas 1:0, postúpil Dublin/

NK Maribor - Hammarby IF 0:1 (0:1)

Gól: 5. Accam

/prvý zápas 1:3, postúpilo Hammarby/

NK Osijek - Pogoň Štetín 1:0 (1:0)

Gól: 44. Kleinheisler

/prvý zápas 0:0, postúpil Osijek/

Vllaznia Škodra - AEL Limassol 0:1 (0:1)

Gól: 20. Ščepovič

/prvý zápas 0:1, postúpil Limasol/

Borac Banja Luka - Linfield Belfast 0:0

/prvý zápas 0:4, postúpil Linfield/

Connah's Quay - FK Priština 4:2 (1:2)

Góly: 3. a 57. Insall, 47. Horan, 82. Morris - 29. a 36. Krasniqi

/prvý zápas 1:4, postúpila Priština/

Feyenoord Rotterdam - FK Drita 3:2 (1:2)

Góly: 7., 68. a 90. Til - 12. Simonovski, 16. Fazliu

/Róbert Boženík (Feyenoord) od 63. min./

/prvý zápas 0:0, postúpil Feyenoord/

Partizani Tirana - FC Bazilej 0:2 (0:1)

Góly: 38. Stocker, 49. Arthur

/prvý zápas 0:3, postúpil Bazilej/

Puskásova Akadémia - RFS Riga 0:2 (0:0)

Góly: 53. Lemajič, 69. Santana

/prvý zápas 0:3, postúpila Riga/

NK Rijeka - Gžira United 1:0 (1:0)

Gól: 27. Drmič

/prvý zápas 2:0, postúpila Rijeka/

FK Škendija - Riga FC 0:1 (0:0)

Gól: 52. Soisalo

/Ján Krivák (Škendija) odohral celý zápas + ŽK/

/prvý zápas 0:2, postúpila Riga/

Šlask Vroclav - Ararat Jerevan 3:3 (1:2)

Góly: 2. a 66. PICH, 58. Lewkot - 40. a 42. Kone, 89. Silue

/Róbert Pich hral do 90.+5 min. a dal 2 góly, Matúš Putnocký (obaja Vroclav) na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas 4:2, postúpil Šlask/

Vojvodina Novi Sad - FK Panevezys 1:0 (0:0)

Gól: 90.+6 Kabič

/prvý zápas 1:0, postúpila Vojvodina/

1. FC Slovácko - Lokomotiv Plovdiv 1:0 (1:0, 1:0), 2:3 po 11 m rozstrele

Gól: 26. Daníšek

/Tomič nastúpil za Slovácko v 105. minúte, Bajza a Šimko sedeli na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas 0:1, postúpil Plovdiv/

The New Saints - Kauno Žalgiris 5:1

Góly: 20. a 69. Robles, 13. Redmond, 25. McManus), 74. Davies – 85. Thuique

/prvý zápas 5:0, postúpili The New Saints/

Breidablik Kopavogur - Austria Viedeň 2:1 (2:0)

Góly: 5. Steindorsson, 24. Vilhjalmsson - 66. Fitz

/prvý zápas 1:1, postúpil Breidablik/

FC Fola Esch - Šachťor Soligorsk 1:0 (0:0)

Gól: 52. Delgado

/prvá zápas 2:1, postúpil Esch/

Maccabi Tel Aviv - Sutjeska Nikšič 3:1 (2:0)

Góly: 25. a 34. Khalaila, 90+2. Almog - 51. Bubanja

/prvý zápas 0:0, postúpilo Maccabi/

Raków Čenstochová - FK Suduva 0:0, 4:3 po 11 m rozstrele

/prvý zápas 0:0, postúpila Čenstochová/

FC Santa Coloma - FC Hibernian 1:2 (0:0)

Góly: 70. Lopez - 83. Murphy, 76. Mackay

/prvý zápas 0:3, postúpil Hibernian/

BK Häcken - FC Aberdeen 2:0 (0:0)

Góly: 51. Olsson, 68. Bengtsson (z 11 m), ČK: 71. Waalemark (Hacken)

/prvý zápas 1:5, postúpil Aberdeen/

Levadia Tallinn - FC Dundalk 1:2 (1:1)

Góly: 17. Agyiri - 44. McMillan, 90+2. Patching

/prvý zápas 2:2, postúpil Dundalk/

Aarhus - FC Larne 1:1 (0:1)

Góly: 73. Olsen (z 11 m) - 45+1. Hale

ČK: 26. Thorsteinsson (Aarhus) po druhej ŽK

/prvý zápas 1:2, postúpil FC Larne/

Ironi Ašdod - FK Karabach 0:1 (0:1)

Gól: 8. Osobič

/prvý zápas 0:0, postúpil Karabach/

BATE Borisov - Dinamo Batumi 1:4 (1:0)

Góly: 45+2. Jablonski - 48. Mamuchašvili, 56. Flamarion, 74. Azarov, 90+5. Panculaja

/prvý zápas 1:0, postúpilo Batumi/

Hapoel Beer Sheva - Arda Kardžali 4:0 (2:0)

Góly: 5. Acolatse, 31. Safuri (z 11 m), 71. Ansah, 84. Hatuel

/prvý zápas 2:0, postúpil Hapoel/

Maccabi Haifa - Dinamo Tbilisi 5:1 (2:1)

Góly: 81. a 86. Ashkenaz, 17. Levi, 37. Sporkslede (vlastný), 75. Atzili - 24. Osei

/prvý zápas 2:1, postúpilo MAccabi/

Milsami Orhei - IF Elfsborg 0:5 (0:3)

Góly: 5., 25. a 65. Ndione, 8. Frick, 56. Love

/prvý zápas 0:4, postúpil Elfsborg/

Rosenborg Trondheim - FH Hafnarfjordur 4:1

Góly: 76. a 87. Ceide, 45. Islamovič, 54. Vecchia - 74. Thorisson

/prvý zápas 2:0, postúpil Rosenborg/

Sivasspor - FC Petrocub 1:0 (0:0)

Gól: 66 Kayode

/prvý zápas 1:0, postúpil SIvasspor/

Valerenga IF - KAA Gent 2:0 (1:0)

Góly: 11. Okumu (vlastný), 61. Naesberg

/prvý zápas 0:4, postúpil Gent/

Torpedo Žodino - FC Kodaň 0:5 (0:1)

Góly: 56. a 75. Boeving, 68. a 90+3. Hoejlund, 27. Dike

/prvý zápas 1:4, postúpil FC Kodaň/

FC Birkirkara - Olimpija Ľubľana 1:0 (1:0, 1:0), 4:5 po 11 m rozstrele

Gól: 27. Da Silva Francisco

/prvý zápas 0:1, postúpila Ľubľana/

Vorskla Poltava - KuPS Kuopio 2:3 pp (2:2, 0:0)

Góly: 48. Thil, 55. Sklyar - 49. Sebban, 90+3. Nissila, 111. Uzochokwu, ČK: 95. Kušnirenko (Poltava)

/prvý zápas 2:2, postúpilo Kuopio/

Bodö/Glimt - Valur Reykjavík 3:0 (1:0)

Góly: 26. Saltnes, 72. Moe, 90+3. Hagen

/prvý zápas 3:0, postúpilo Bodö/Glimt/

Dinamo Brest - Viktoria Plzeň 1:2 (0:)1

Góly: 90+1. Bilenkij - 12. Kayamba, 71. Falta

/Miroslav Káčer (Plzeň) odohral celý zápas/

/prvý zápas 1:2, postúpila Viktoria/

FC Honka - NK Domžale 0:1 (0:1)

Gól: 22. Jakupovič

/prvý zápas 1:1, postúpilo Domžale/

FK Kešla - FK Soči 2:4 (1:2)

Góly: 35. Santos, 52. Hajiyev - 21. a 82. Dugandžič, 36. Burmistrov, 70. Prochin, 83.

/prvý zápas 0:3, postúpilo Soči/

FK Sumqajit - FK Čukarički 0:2 (0:2)

Góly: 10. Mame, 16. Dočič (z 11 m)

/prvý zápas 0:0, postúpil FK Čukarički/

FC Vaduz - Újpest Budapešť 1:3 (1:1)

Góly: 7. Dobras - 29. Tallo (z 11 m), 48. Beridze, 85. Orlovo

/prvý zápas 1:2, postúpil Újpest/

Tobol Kostanaj - Hajduk Split 4:1 pp (3:1, 0:0)

Góly: 61. a 67. Sergejev, 56. Jovančič, 119. Tagybergen - 90+4. Sahiti

/prvý zápas 0:2, postúpil Tobol/

FK Liepaja - CSKA Sofia 0:0, 1:3 po 11 m rozstrele

/prvý zápas 0:0, postúpil CSKA/

Šachtar Karagandy - FCSB 2:1 (2:1, 1:0), 5:3 po 11 m rozstrele

Góly: 11. Gabyšev, 90+1. Tattybajev - 76. Coman

/prvý zápas 0:1, postúpil Šachtar/

Aris Solún – FC Astana 2:1 po predĺžení (2:0, 1:0)

Góly: 36. Manos, 78. Sasha – 120.+1 Bitri, ČK: 86. Garcia (Aris)

/prvý zápas 0:2, postúpila Astana/

CD Santa Clara – FK Škupi Skopje 2:0 (2:0)

Góly: 13. Carlos, 39. Villanueva

/prvý zápas 3:0, postúpila Santa Clara/

Súvisiace články