Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|21. mar 2021 o 17:45

Koľko zarobili za túto sezónu jednotliví lyžiari?

LENZERHEIDE. Slovenská lyžiarka a celková víťazka Svetového pohára Petra Vlhová zarobila na prémiách v sezóne 2020/2021 dokopy 444 501 švajčiarskych frankov (401 682 eur).

Medzi ženami dostala viac len jej veľká konkurentka v boji o celkové prvenstvo Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, ktorá si polepšila o 485 091 švajčiarskych frankov (438 362 eur).

Z mužov zarobil na prémiách najviac Francúz Alexis Pinturault. Víťaz veľkého glóbusu získal 379 065 švajčiarskych frankov (342 549 eur). Za ním sa umiestnil Rakúšan Vincent Kriechmayr s 335 090 CHF (302 810 eur).

Poradie najúspešnejších značiek vyhrala spoločnosť Head (6975 bodov) pred Rossignolom (6570) a Atomicom (5380). Informovala agentúra APA.