Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Kližan sa v Dortmunde prebojoval do štvrťfinále

SITA|27. júl 2011 o 15:30

Martin Kližan nasadený ako piaty postúpil už do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Internationaler Aano Cup v nemeckom Dortmunde .

DORTMUND. Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako piaty postúpil už do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Internationaler Aano Cup v nemeckom Dortmunde (dotácia 30 000 eur, antuka). V stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry prehrával s rakúskym držiteľom Nicolasom Reissigom 6:2, 2:6 a 1:4, keď súper skrečoval pre zranenie kolena.

"V prvom sete som hral presne to, čo som po taktickej stránke chcel. Vyšlo mi to presne do bodky. V druhom sete som mal v jeho troch servisových gemoch asi desať brejkbalov, ale ani jeden som nevyužil. To sa mi stalo osudným a dosť ma to unavilo. V treťom dejstve hral Reissig takmer bez chýb. Všetky body som si musel vybojovať sám vytrvalou hrou. Hneď ma brejkol a už to išlo. Za stavu 1:4 a 30:30 však spadol na koleno a už sa len ťažko zbieral zo zeme. Hneď som k nemu pribehol, ale nemohol sa postaviť. Napokon sa mu to po desiatich minútach podarilo, ale nevedel sa poriadne ani pohnúť. Mal to pod kolenom dosť napuchnuté, asi si natrhol sval alebo šľachu. Dúfam, že sa čoskoro uzdraví," priblížil priebeh duelu pre agentúru SITA Martin Kližan.

Slovenský tenista sa v piatkovom štvrťfinále stretne s víťazom súboja Thomas Schoorel (Hol.-2) - David Goffin (Belg.). Už teraz má istotu 15 bodov do svetového rebríčka a šek na 875 eur.

Dvojhra:

1. kolo:

Martin Kližan (SR-5) - André Ghem (Braz.) 6:4, 4:6, 6:3

2. kolo:

Martin Kližan (SR-5) - Nicolas Reissig (Rak.) 6:2, 2:6, 1:4 skreč, Reissig vzdal pre zranenie kolena

Súvisiace články