2. kolo 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára:
SLOVENSKO - MAĎARSKO 1:2 po druhom dni
Piatkové dvojhry:
Martin Kližan - Attila Balázs 6:1, 6:2, 3:6, 6:4
Jozef Kovalík - Márton Fucsovics 2:6, 7:6 (4), 3:6, 4:6
Sobotná štvorhra:
Kližan, Andrej Martin - Fucsovics, Balázs 3:6, 6:2, 3:6, 7:6 (5), 1:6
Nedeľné dvojhry:
Martin Kližan - Márton Fucsovics (13.00)
Lukáš Lacko - Attila Balázs
BRATISLAVA. Slovenskí tenisti prehrávajú po druhom dni stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Maďarskom 1:2.
O druhý bod pre hosťí sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Márton Fucsovics s Attilom Balázsom, ktorí nečakane zdolali pár Martin Kližan, Andrej Martin po päťsetovej dráme 6:3, 2:6, 6:3, 6:7 (5). 6:1.

Ak si chcú Slováci udržať nádej na postup do septembrovej baráže o svetovú skupinu, Kližan musí v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v dueli tímových jednotiek zdolať Fucsovicsa.
V piatom sete prehrávali už 0:5
Maďarská dvojica hneď v úvodnom geme prelomila podanie Kližana, po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0 a prvý set získala vo svoj prospech.
Fucsovics s Balázsom výborne podávali, dobre sa dopĺňali na dvorci. Druhé dejstvo lepšie zvládli Kližan s Martinom, ktorí sa zlepšili na returne a dvakrát brejkli Balázsa.
Slováci vo štvorhre v päťsetovej dráme podľahli Maďarsku: fotogaléria
4.2.2017
O osude tretieho setu rozhodol šiesty gem, v ktorom Maďari po prestrelke na sieti zobrali Martinovi servis.
Na začiatku štvrtého setu nevyužili Fucsovics s Balázsom sériu brejkbalov, za stavu 5:5 však získali podanie Martina a išli podávať na víťazstvo v zápase.
Prehrávať 1:2 po druhom dni je nepríjemné, no ešte sa to dá otočiť. Verím, že Martin Kližan v nedeľu vyrovná na 2:2 a o všetkom rozhodne záverečná dvojhra.
Miloš Mečíř, nehrajúci kapitán slovenského tímu
Slováci však zahrali skvele na returne a vynútili si tajbrejk, v ktorom slávili úspech.
Maďari sa však bleskovo zmobilizovali, v rozhodujúcom sete po dvoch brejkoch odskočili Slovákom na 5:0 a zápas už dotiahli do úspešného konca.
Kližan: Maďari vyhrali zaslúžene
Andrej Martin bol po prehre sklamaný. "Bol to veľmi vyrovnaný zápas, o ktorom rozhodlo pár detailov. Maďari počas celého zápasu výborne podávali, bolo veľmi ťažké ich brejknúť. My sme sa s Kližom nikdy nevedeli zísť," priznal.
"V jednom geme som dobre returnoval ja, v druhom on, no nikdy nie obaja. Necítil som sa na dvorci veľmi dobre a v piatom sete som postupne odchádzal fyzicky. V uplynulom období som nehral štvorhry, čo sa dnes naplno prejavilo. Bol som neistý na volejoch," dodal Martin.
Ani Kližan nebol so svojím výkonom spokojný. "Bolo to z mojej strany veľmi zlé. Andrej hral v prvých dvoch setoch na rozdiel odo mňa veľmi dobre, lepšie returnoval," uviedol.
"Maďari hrali lepšie ako my a zaslúžene vyhrali. Mali sme síce lepší renking, no na kurte to vyzeralo ináč," zdôraznil.
Slovenský kapitán Miloslav Mečíŕ tvrdí, že ešte nie je nič stratené.
"Prehrávať 1:2 po druhom dni je nepríjemné, no ešte sa to dá otočiť. Verím, že Martin Kližan v nedeľu vyrovná na 2:2 a o všetkom rozhodne záverečná dvojhra. Maďarský pár dnes zahral výborne, bol agresívnejší a aktívnejší na sieti. Fucsovics opäť výborne podával a aj Balázs dnes servoval veľmi dobre."
Vlani ich zdolali 3:0
V Aegon aréne ide o reprízu minuloročného duelu druhého kola kontinentálnej zóny, v ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa v júli zvíťazili hladko 3:0.

V septembrovej baráži o účasť vo svetovej skupine prehrali na tráve v Sydney s domácou Austráliou 0:3.
Slováci naposledy účinkovali medzi elitnou daviscupovou šestnástkou v roku 2006.
















