Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav
(Zdroj: ufcfightpass)
Daniel Stankovič|9. máj 2021 o 02:13 (aktualizované 9. máj 2021 o 02:18)

Slovenskému bojovníkovi turnaj UFC Vegas 26 nevyšiel podľa predstáv.

LAS VEGAS. Ľudovít Klein vo svojom druhom vystúpení pod farbami najprestížnejšej svetovej organizácie MMA neuspel.

Rodák z Nových Zámkov v súboji s Michaelom Trizanom nepotvrdil úlohu favorita, keď po troch kolách napokon prehral po bodovom verdikte rozhodcov.

Vo vyrovnanom súboji bol Slovák od začiatku pod tlakom súpera, s ktorým sa vyrovnával viac než dobre.

Nakoniec však zápas podľa všetkého rozhodla nešťastná tretia päťminútovka, kde mu Trizano uštedril viacero tvrdých úderov a duel takmer zvíťazil submisiou.

Priebeh zápasu

1. kolo

Prvé sekundy sú plné načítavania si pohybov toho druhého, Trizano drží stred oktagonu. Američan sa snaží tlačiť, takže je Klein nútený boxovať z ústupu. Hoci je úderov menej, v každej akcii je cítiť silu a taktický zámer.

Klein z ničoho nič s pokusom o strh úspešný! Trizano sa po chvíli stavia na nohy. V záverečných sekundách vidíme predný kop Slováka a po jednom údere z oboch strán.

2. kolo

Druhé kolo začína Klein s väčšou aktivitou. Dobrý úder, je vidno rýchlostný rozdiel na strane slovenského zápasníka. Ďalší tvrdý úder zadnou rukou, Trizano však ostáva nehnutý.

Obaja bojovníci sú vo svojich útokoch úspešný, momentum sa tak prelieva zo strany na stranu. 

Dôležitý takedown Kleina, ktorý môže rozhodnúť o víťazovi kola.

3. kolo

Ou, Trizano triafa bradu Kleina, ktorý sa na chvíľu zapotácal.

Ďalšia dobrá kombinácia v podaní prednej a zadnej Trizanovej ruky. Klein kontruje kopmi na telo. Predná ruka Američana zabraňuje Kleinovi dostať sa viac do zápasu.

Tretí pokus o strh zo strany Kleina úspešný, údery ale pridáva Trizano, ktorý sa v okamihu stavia. Ešte jeden strh, Trizano chytá gilotínu, pozor!

Klein zo všetkých síl ustál škrtenie a duel tak rozhodne verdikt bodových rozhodcov.

Výsledok: Po troch kolách víťazí Michael Trizano na body (29-28, 29-28, 30-27)

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články