Hrašnová s najhorším olympijským výkonom, do finále nepostúpila

Slovenská kladivárka Martina Hrašnová počas súťaže na OH v Tokiu 2020
Slovenská kladivárka Martina Hrašnová počas súťaže na OH v Tokiu 2020 (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|1. aug 2021 o 05:13 (aktualizované 1. aug 2021 o 05:25)

Slovenka obsadila celkové 25. miesto.

TOKIO. Slovenská kladivárka Martina Hrašnová nepostúpila v olympijskej súťaži do finále. V kvalifikačnej B-skupine skončila až na 14. mieste, keď jej najdlhší pokus mal hodnotu 66,63 metra.

Za limitom (73,50 m, pozn.) zaostala o takmer sedem metrov. V súčte všetkých pokusov obsadila bratislavská rodáčka v 31-člennej konkurencii až 25. miesto. 

Ide o jej najslabší výkon pri štvrtej olympijskej účasti. 

Predtým v Pekingu 2008 obsadila šiestu priečku výkonom 71 metrov a následne dvakrát skončila už v kvalifikácii. V Londýne mal jej najlepší pokus hodnotu 68,41 metra a pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro hodila 67,63 metra. 

Chcela sa pokúsiť o nemožné 

"Tento výsledok nevyzerá veľmi dobre. Vedela som, že na finále potrebujem prekonať môj najlepší tohtoročný výkon, čo znamenalo riskovať.

Takže som si povedala, že buď budem v prvej dvanástke, alebo na tom, čo bude ďalej nezáleží. Nevyšlo to, ale chcela som sa pokúsiť o nemožné. Žiaľ, vyšlo to takto," uviedla slovenská reprezentantka. 

Príčiny neúspechu tesne po skončení kvalifikácii nevedela pomenovať:

"Možno prílišné nasadenie, nezvládla som to technicky. Pripravovala som sa na OH naozaj najlepšie, ale nevyšlo to, ja sama teraz neviem zhodnotiť, prečo to nevyšlo. A to som sa cítila dobre, nebola som nervózna."

Slovenská kladivárka Martina Hrašnová počas súťaže na OH v Tokiu 2020.
Slovenská kladivárka Martina Hrašnová počas súťaže na OH v Tokiu 2020. (Autor: SITA/AP)

Na koniec kariéry nemyslí 

Napriek zlému výsledku 38-ročná kladivárka vyzdvihla aj pozitíva v sezóne a zdôraznila, že na koniec kariéry ešte nemyslí.

"V tomto roku bolo aj veľa dobrého. Mohla som hodiť aj za 70 metrov. To by mi síce do finále nepomohlo, ale lepšie by to vyzeralo. Zdravotne som na tom dobre, nemám dôvod skončiť," povedala Hrašnová. 

V budúcom roku majú atléti dva vrcholy sezóny, okrem MS aj ME. Hrašnová sa však možno predstaví len na jednom z podujatí.

"Ešte sa rozhodnem, či pôjdem na ME, MS alebo na oboje. Teraz sa veľmi teším domov. My sme prakticky boli štyri mesiace na sústredeniach," dodala.

Kvalifikáciu vyhrala Poľka Anita Wlodarczyková, ktorá hodila 76,99 metra. 

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Atletika»Hrašnová s najhorším olympijským výkonom, do finále nepostúpila