Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

KHL bude v aktuálnej sezóne bez Lokomotivu Jaroslavľ

(Autor: TASR/AP)
TASR|10. sep 2011 o 10:37

Po tragickej udalosti, pri ktorej prišlo o život 43 ľudí, prejavili desiatky hráčov záujem hrať za nový Lokomotiv.

JAROSLAVĽ. Ruský hokejový klub Lokomotiv Jaroslavľ sa v sezóne 2011/2012 do KHL už nevráti, ale vedenie robí všetko preto, aby sa to podarilo v budúcom ročníku.

Pre Sovieckij Sport to povedali šéf klubu Jurij Jakovlev a prezident Ruských železničných dráh (RŽD) Vladimír Jakunin.

Kvôli stredajšiemu leteckému nešťastiu stratil Jaroslavľ svoj hokejový výkvet, ale toto hokejové mesto nechce prísť o najrýchlejšiu kolektívnu hru.

"Našim hlavným cieľom teraz musí byť pomoc rodinám, potom môžeme myslieť na oživenie tímu. Na to je ale potreba veľa ľudí a času, preto budeme v hraní KHL pokračovať až za rok," poznamenal pre ruské média Jakovlev.

Budúcnosť hokeja v Jaroslavli však nevidí úplne čierne ani zástupca silného investora a mecenáša RŽD.

"Žiadne slová nedokážu opísať súčasné pocity v duši pozostalých. Teraz prebieha konsolidácia v spoločnosti a ďakujem obyvateľom Jaroslavle za ich lásku ku klubu," povedal Jakunin.

"Klub musíme oživiť, ale Lokomotiv nebol len o hráčoch, mal totiž svojho ducha. Aj na to treba myslieť pri obnove. Urobíme všetko preto, aby sme sa v sezóne 2012/2013 mohli do KHL vrátiť."

Po tragickej udalosti, pri ktorej prišlo o život 43 ľudí vrátane Slováka Pavla Demitru, prejavili desiatky hráčov záujem hrať za nový Lokomotiv.

Kluby a hráči z KHL začali robiť aj finančné zbierky na pomoc postihnutým rodinám.

ico

Galimov stále v kritickom stave

Alexander Galimov, jediný hokejista Lokomotivu Jaroslavľ, ktorý prežil tragickú nehodu lietadla, je aj naďalej v kritickom zdravotnom stave.

Informoval o tom server championat.ru s odvolaním sa na zdroje z lekárskeho prostredia. Dvadsaťšesťročný krídelník utrpel popáleniny na 80 - 90 % povrchu tela.

Hokejistu sa lekárom podarilo stabilizovať, zatiaľ si však netrúfajú odhadnúť jeho šance na prežitie.

Súvisiace články