Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Bondra v Kchun-lune skončil. Využil som príležitosť, vraví

Útočník Dávid Bondra. (Autor: TASR)
TASR|12. dec 2020 o 16:33

Slovensko reprezentoval na dvoch šampionátoch.

MYTIŠČI. Slovenský hokejista Dávid Bondra nebude ďalej pokračovať v KHL. Dvadsaťosemročný útočník sa s vedením čínskeho klubu Červená hviezda Kchun-lun dohodol na rozviazaní zmluvy.

Syn bývalého slovenského reprezentanta a strelca zlatého gólu z finále MS 2002 Petra Bondru bol pred sezónou už dlhšie ústne dohodnutý s vedením Kchun-lunu na podmienkach kontraktu, ale pandémia koronavírusu skomplikovala jeho cestu z USA do Ruska.

Napokon sa s klubom písomne dohodol na spolupráci v polovici septembra. Nešiel pritom úplne do neznáma, keďže v Kchun-lune pôsobil aj v prechádzajúcom predčasne ukončenom ročníku, počas ktorého odohral 18 duelov a zaznamenal tri body za gól a dve asistencie.

Teraz je však jeho angažmánu v tomto klube koniec. „Som rád, že som využil príležitosť a v dvoch sezónach som nazbieral skúsenosti v KHL. Verím, že mi to pomôže do ďalšej hokejovej výzvy v prebiehajúcej sezóne," povedal Dávid Bondra, ktorý v pätnástich dueloch tejto sezóny získal dva body za gól a asistenciu.

Slovensko reprezentoval na MS 2018 v Kodani i o rok neskôr na svetovom šampionáte v Košiciach a Bratislave. V oboch prípadoch sa mu podarilo raz skórovať.

Súvisiace články