SKA začal ročník víťazne. (Autor: SITA)
SITA|1. mar 2018 o 22:21

Víťazom základnej časti celej súťaže a držiteľom Pohára Kontinentu sa stal SKA Petrohrad.

BRATISLAVA. Porciou trinástich zápasov sa vo štvrtok skončila základná časť jubilejného 10. ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

V hre bolo niekoľko miesteniek do play off v oboch konferenciách, napokon ich získali Spartak Moskva a Severstaľ Čerepovec v Západnej konferencii či Avangard Omsk a Amur Chabarovsk vo Východnej konferencii.

Známa bola pred štvrtkom len jedna dvojica pre vyraďovaciu časť - séria medzi Lokomotivom Jaroslavľ a Torpedom Nižnij Novgorod.

Pozrite si priebeh posledného zápasu Slovana v aktuálnej sezóne KHL 2017/2018: fotogaléria

2.3.2018

SKA Petrohrad víťazom základnej časti

Víťazom základnej časti celej súťaže a držiteľom Pohára Kontinentu sa napokon stali hráči SKA Petrohrad, ktorí nazbierali 138 bodov, o 14 viac ako druhý CSKA Moskva.

Zo Západnej konferencie sa do play off kvalifikovali aj fínsky Jokerit Helsinki, Jaroslavľ, Nižnij Novgorod, Soči, Spartak Moskva a Čerepovec.

Bratislavský Slovan skončil dvanásty so ziskom 58 bodov, sezóna sa pre neho vo štvrtok skončila.

Vo vyraďovacej časti sa predstavia dvaja Slováci.

Okrem brankára Júliusa Hudáčka z klubu Severstaľ Čerepovec aj obranca Michal Čajkovský, pôsobiaci v Avtomobiliste Jekaterinburg.

Jeden voľný deň a play off

V KHL nasleduje jeden voľný deň, potom sa už rozbehnú boje v play off.

V sobotu 3. marca začnú tímy Západnej konferencie a o deň neskôr sa k nim pripoja aj mužstvá vo východnej vetve.

Semifinále konferencií sa začne 16. marca, finále 29. marca a séria o Gagarinov pohár má úvodný duel na programe 14. apríla. Obhajcom titulu je SKA Petrohrad.

Dvojice vo štvrťfinále play off KHL v jednotlivých konferenciách:

Západná konferencia: SKA Petrohrad (1.) - Severstaľ Čerepovec (8.), CSKA Moskva (2.) - Spartak Moskva (7.), Jokerit Helsinki (3.) - HK Soči (6.), Lokomotiv Jaroslavľ (4.) - Torpedo Nižnij Novgorod (5.)

Východná konferencia: Ak Bars Kazaň (1.) - Amur Chabarovsk (8.), Salavat Julajev Ufa (2.) - Avangard Omsk (7.), Traktor Čeľabinsk (3.) - Neftechimik Nižnekamsk (6.), Avtomobilist Jekaterinburg (4.) - Metallurg Magnitogorsk (5.)

Nachádzate sa tu: