Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kerberová predčasným výkrikom premenila Šafářovej setbal

Kerberová počas finále Pohára federácie. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 8. nov 2014 o 20:39

Nemka zahrala forhend a sprevádzala ho výkrikom "komm jetzt!". Kerberová si to okamžite uvedomila a sklamane zamierila k lavičke.

PRAHA. Kurióznu udalosť ponúkol sobotňajší zápas Lucie Šafářová - Angelique Kerberová v rámci víkendového pražského stretnutia Česko - Nemecko vo finále Pohára federácie.

Nemka za stavu 4:5 a nevýhoda pri vlastnom servise zahrala forhend popri čiare a sprevádzala ho výkrikom "komm jetzt!", ktorý však bol predčasnou oslavou a teda zakázaným vyrušením.

Kerberová si to okamžite uvedomila a sklamane zamierila k lavičke. Empajrová rozhodkyňa Eva Asderakiová naozaj ani chvíľu neváhala, ohlásila spomenutý prehrešok a zároveň set pre Šafářovú, ktorá napokon zvíťazila 6:4, 6:4, pričom v oboch setoch mala manko 2:4. Češky po prvom dni vedú 2:0.

"Sama som bola prekvapená. Ona vedela, že urobila chybu. Rovno si išla sadnúť. Niečo také som ešte nezažila. Bola som však v tej chvíli najmä rada, že mám set," povedala Šafářová podľa iSport.Blesk.cz.

"Sám sa na lavičke často nútim, aby som pri výmene nezakričal príliš rýchlo. Z pohľadu hráča je zaujímavé, že sa to stalo v takej chvíli. Bolo vidieť, že Nemka nie je vo svojej koži. Priala si, aby tú loptu získala," skonštatoval kapitán Češiek Petr Pála.

"Myslela som si, že to bude víťazný úder, lenže ona to stihla. Bolo to správne rozhodnutie v súlade s pravidlami," uznala Kerberová.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.