Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Kello tesne prehral, Weiss mu gól nedal

Marián Kello. (Autor: football.co.uk)
Ladislav Harsányi|3. feb 2011 o 17:29

V stredu večer stáli proti sebe v škótskej futbalovej lige. O pár dní sa stretnú v reprezentácii. Vladimír Weiss mladší z Rangers a Marián Kello z Hearts.

V stredu večer stáli proti sebe v škótskej futbalovej lige. O pár dní sa stretnú v reprezentácii. Vladimír Weiss mladší z Rangers a Marián Kello z Hearts.

BRATISLAVA. Marián Kello (28) je v bránke Hearts takmer nepriestrelný. V Ibrox Parku proti Rangers bol opäť oporou svojho tímu, jedna strela však predsa len skončila za jeho chrbtom, a to už v 4. minúte. Proti exportnému voleju Laffertyho nemal šancu.

„Nabehol si do stredu šestnástky, nepokryli sme ho a volejom krásne umiestnil,“ opísal slovenský brankár pre SME situáciu, ktorá rozhodla o tesnej prehre jeho tímu na trávniku Rangers.

„Veľmi ma to mrzí, lebo hru sme mali väčšinu zápasu pod kontrolou. V druhom polčase si síce súper vypracoval dve šance, no prvú som zneškodnil a druhú tiež vytiahol a gól z dorážky už rozhodca neuznal pre ofsajd,“ vysvetlil Kello.

„Trochu sme smutní. Boli sme viac ako vyrovnaným súperom a minimálne bod sme si zaslúžili,“ dodal. „Srdiečkam“ sa tak zvýšila strata na treťom mieste na vedúce duo.

Vladimír Weiss mladší, ktorý odohral za Rangers 71 minút, krajana priamo neohrozil. „Myslím, že vystrelil raz a lopta šla vedľa. Pri nástupe mužstiev sme si stihli prehodiť pár slov,“ opísal Kello stretnutie s Weissom.

Obaja pocestujú budúci týždeň do Luxemburska na prípravný zápas Slovenska. „On poletí z Glasgowa, ja z Edinburghu a stretneme sa v Amsterdame,“ načrtol plán presunu Kello.

Prvá pozvánka

V reprezentačnej nominácii sa ocitol prvý raz. Už jeseň čosi signalizovala, keď na Bosnu a Hercegovinu figuroval medzi náhradníkmi. „Aj to ma potešilo a veril som si, že ak budem i naďalej podávať dobré výkony, pozvanie môže skôr či neskôr prísť. Snažil som sa robiť si dobre svoju prácu a čakať na tú chvíľu. A som rád, že prišla už teraz.“

Jeho klubový tréner Jim Jefferies už vlani vyhlasoval, že by si zaslúžil reprezentačný dres. „Má z toho radosť, povedal, že mi drží palce, aby to vyšlo,“ opísal Kello reakciu svojho trénera. Predtým sa nikdy do žiadneho slovenského reprezentačného výberu nedostal.

V Škótsku má cez víkend voľno a tak už v hlave nosí reprezentáciu. Chlapík pochádzajúci z Košíc sa z hráčov najlepšie pozná s východniarmi Jánom Muchom, Marekom Čechom, či Radoslavom Zabavníkom.

Desať núl

V škótskej lige vychytal v tejto sezóne už desať núl, ale prezývku Mr. Zero ešte nedostal. „Nie je dôvod. Brankár Celticu Foster ich má na konte už tucet,“ oponuje.

Najviac zažiaril proti glasgowským veľkoklubom. „Pre mňa je dobré v týchto zápasoch, že som viac vyťažený. Je to výzva a sústreďujem sa na ne ešte viac než obvykle. Mám rád ťažké zápasy, a ak ich človek odchytá dobre, má lepší pocit než po bežnom.“

V slovenskej lige nastúpil v jedinom zápase v drese 1. FC Košice a od dvadsiatich rokov chytá za hranicami. Najprv vo Vítkoviciach, potom v litovskom Kaunase. V jeho drese v Lige majstrov sa zaskvel práve proti Rangers a zrejme aj to bol dôvod, prečo si ho všimli v Škótsku a zlanárili do Heart of Midlothian.

Najprv na hosťovanie a potom na prestup. A zatiaľ vládne maximálna spokojnosť na oboch stranách

Súvisiace články