Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Kello sa môže presadiť v Premier League, tvrdí Gordon

SITA|5. apr 2011 o 16:28

Najdrahší futbalový brankár britskej histórie Craig Gordon je presvedčený, že Slovák Marián Kello je dostatočne kvalitným gólmanom na to, aby sa presadil v anglickej Premier League.

EDINBURGH.

Dvadsaťosemročný rodák z Edinburghu prestúpil v roku 2007 z FC Heart of Midlothian, súčasného zamestnávateľa slovenského reprezentanta, do AFC Sunderland za 9 miliónov eur.

Rodák z Gelnice Kello má v tejto sezóne na konte už 13 zápasov bez inkasovaného gólu a jeho rovesník Gordon verí, že ak aj v nasledujúcej sezóne dokáže potvrdiť svoju formu, ponuky z elitnej anglickej súťaže sa mu budú hrnúť.

"Hearts by sa ho mali snažiť udržať, ale myslím si, že je príliš atraktívnym artiklom. Ak bude aj naďalej podávať také dobré výkony ako doteraz, onedlho začnú skauti klopať na dvere. Predpokladám, že záujem prejavia aj väčšie kluby, ktoré sa budú chcieť posilniť na brankárskom poste," uviedol škótsky reprezentant pre Edinburgh Evening News.

Craig Gordon sa zároveň stotožnil s názorom trénera edinburského tímu Jima Jefferiesa, ktorý vyhlásil, že Kello je vážnym kandidátom na ocenenie pre najlepšieho hráča sezóny. "Áno, myslím si, že by si to zaslúžil. Má fantastickú fazónu, snáď si ju udrží. V klube sme sa síce minuli, ale niekoľkokrát sme sa stretli. Zapôsobil na mňa veľmi pozitívne a navyše, Hearts mu môžu vďačiť za mnoho bodov," uzavrela opora Sunderlandu

Súvisiace články