5 - 2
(2:1, 1:1, 2:0)

MS v hokeji 2022: Kazachstan zdolal Taliansko a zachránil sa

Kazachstan - Taliansko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Kazachstan - Taliansko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|23. máj 2022 o 09:30 (aktualizované 23. máj 2022 o 21:55)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Kazachstan vs. Taliansko.

HELSINKI. Kazachstan a Taliansko dnes hrali ďalší zápas v skupine A na MS v hokeji 2022.

Pozrite si tiež kompletný program turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE: Kazachstan - Taliansko, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
23.05.2022 o 15:20
Kazachstan
5:2
60' minúta
Ukončený
Taliansko
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Valk (Dietz, Starčenko), 16. Orechov (Michajlis, Rachmanov), 25. Asetov (Petuchov, Blacker), 44. Starčenko (Dietz, Blacker), 47. Michajlis (Orechov, Akolzin) – 15. McNally (Miglioranzi, Pietroniro), 26. D. Kostner (Di Perna, Hannoun). Rozhodca: Rekucki, Staňo – Sormunen, Spur.
Skončil sa nám zápas medzi Kazachstánom a Talianskom. Kazaši boli lepší v tomto zápase a zaslúžene v ňom zvíťazili 5:2 a tak sa v hlavnej svetovej skupine predstavia aj budúci rok. Taliansko zostupuje na minimálne jeden rok do B skupiny Majstrovstiev sveta. Ďakujem za sledovanie nášho prenosu a prajem vám pekný zbytok dňa.

Pomer striel
Kazachstán 35
Taliansko 15
Koniec zápasu.
59:03
Pietroniro vyslal peknů strelu, ktorá len tesne minula bránku Šutova.
58:22
Taliani sú v pásme súpera, ale k ničomu ich súper nepúšťa.
57:48
importantOddychový čas Talianov 142 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Fazio zostáva na striedačke.
57:02
D. Kostner sa dostal do dobrej príležitosti, ale jeho strela bola zblokovaná.
56:40
Zápas sa už len dohráva. Taliani sú zmierení so svojím osudom.
56:23
Blacker dostal peknú prihrávku medzi kruhmi, ale Fazio mu zmenšil strelecky uhol a chytil jeho strelu.
55:13
Taliansky tlak neprichádza. Naopak sú to Kazaši, ktorí sa tlačia do brány a Fazio sa musí obracať.
53:34
Kazaši v plnom počte a Šestakom okamžite vyrazil do brejku. K strele sa však nedostal.
52:12
Taliani zavreli súpera v pásme, ale ich strely sú zblokované. Blacker puk vyhodil.
51:34
Trest pre hráča Kazachstánu. Sagadějev dostává 2 minuty za sekanie.
49:55
Tempo zápasu opadlo a zdá sa, že o víťazovi je dnes rozhodnuté.
48:32
Taliani chybujú v pásme a Paňukov vyslal nebezpečnú strelu, ktorú Fazio vyrazil lapačkou.
46:44
Metalnikov preveril lapačku Fazia. Ten jeho strelu chytil bez problémov.
46:02
changeStriedanie brankárov v tíme Talianska. Frustrovaného Bernarda strieda Fazio.
46:02
46:02
goalKazachstan dal gól!
Rýchla akcia Kazachov skončila ďaľším gólov v Talianskej bránke.
Orechov pekným pasom pred bránkou našiel Michajlisa a ten nemal problém skórovať do odkrytej bránky.
43:29
43:29
Kazachstán v podstate celých 5 presilovkových minút nič nevymyslel až sa k puku medzi kruhmi dostal Starčenko a ten prekonal Bernarda.
42:28
Strelu Orechova si Bernard našiel a vyrazil za bránu.
42:01
Taliani sa zatiaľ výborne bránia a bez problémov vyhadzujú puky zo svojho pásma.
41:11
Kazaši sa rozostavili v pásme, ale do šance sa nedostali.
40:33
Taliani sa ešte musia brániť vyše troch minúť. Ale darí sa im puk vyhodiť cez všetky čiary.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli rovnako 3 góly ako aj v prvej tretine. Hráči Kazachstánu sú aktívnejší a zaslúžene vedú v tomto zápase 3:2 Nebyť výborného brankára Bernarda mohlo byť už dávno rozhodnuté. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:42
Zákrok, ktorý si rozhodca pozrel aj na videu. Di Pernia trafil kolenom Rachmanova a dostáva trest 5 minút + do konca zápasu.
38:25
Pietroniro to skúsil od modrej čiary, ale jeho strela bola zblokovaná. Taliani sa po dlhej dobe dosta do útočného pásma.
36:54
Taliani sa príliš do hry nedostávajú. Puk teraz vyhodili len na zakázané uvoľnenie.
36:10
36:10
importantStrela Paňukova končí na tyčke!
35:56
Valk je dnes veľmi aktívny. predral sa z pravej strany pred Bernarda, ale jeho strela nebola príliš razantná.
34:01
34:01
Opäť sledujeme veľký tlak Kazachov. Bermard v jednom ohni! Strely na neho lietajú zo všetkých strán. Jednoznačne najlepší hráč Talianska.
33:40
importantBlacker sa sťahovačkou zbavil protihráča a strelou pod hornú žŕdku takmer prekonal Bernarda. Ten jeho strelu vytesnil betónom.
33:12
Michajlis nahadzoval puk od modrej čiary, Valk ho jemne tečoval a puk tesne míňa bránku Bernarda.
32:03
Momentálne je hra trošku rozháraná. Vidíme veľa nepresnosti na jednej aj druhej strane.
30:56
K slovu sa po dlhej dobe dostali aj Taliani. Strela Friga však skončila mimo hraciu plochu.
29:30
Tlak Kazachov stále pokračuje. Bernard drží svoje mužstvo v zápase. Taliani len vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
27:04
Hráči Kazachstánu zvierajú svojho súpera a gol vysí doslova na vlásku.
26:34
Akolzin našiel medzi kruhmi Starčenka, jeho strelu vyrazil reflexívne Bernard.
25:26
25:26
goalTaliansko dalo gól!
Prvá Kostnerova strela bola zblokovaná. D. Kostner sa dostal opäť k puku a a spoza brány ho zasunul za Šutova.
24:29
24:29
Veľký tlak Kazachstanu vyústil v ďaľší gól! Taliani nedokázali vyhodiť puk z pásma. Asetov dostal prihrávku od Petuchova a do prázdnej brány už nebol problém skórovať.
23:07
Osmelili sa aj Taliani. Glirova strela neprepadla za Šutova.
22:31
Ševčenko sa už už tlačil pre Bernarda, ale v poslednej chvíli ho zastavil Di Perna.
21:03
Kazaši tlačia svojho súpera, ale k výraznejšimu ohrozeniu nedošlo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli bojovný zápas v ktorom majú zatiaľ navrh hráči Kazachstanu. Obe mužstvá využili svoje presilové hry.

Pomer striel 12:6 v prospěch Kazachstánu.
20:00
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:34
importantValk vo veľkej šanci! Vystrelil veľmi pekne pod brvno, jeho pokus Bernard s námahou vyrazil.
18:13
Hráči Kazachstánu zatlačili Talianov, ale do väčšej šance sa nedostali.
16:58
Frank sa snažil preštrikovať cez obrancov, ale Blacker mu puk čisto odobral.
15:59
15:59
Orechov si našiel puk na modrej čiare, otvoril sa mu priestor, ktorý využil, dostal sa medzi kruhy a nechytatelne zavesil!.
14:57
14:57
Taliani tak isto využívajú svoju presilovku! Strelu Miglioraziho tečoval pred Šutovom šikovno McNally a vyrovnáva stav zápasu na 1:1
13:59
Taliani nevedia získať pásmo. Kazaši sa výborne bránia
13:17
Napokon sú to len dve minúty pre Beketajeva za nedovolené bránenie.
13:17
Bolo avizové 2 minútové vylúčenie jedeho z Kazašských hráčov, ale tréner Ireland si vyžiadal video a tak sa skúma či tento trest nebude ohodnotený na viac ako dve minúty.
11:22
11:22
Kazachstán využíva presilovú hru! Strelu Dietza doslova dotlačil za bránkovú čiaru Valk.
Gól strelil CURTIS VALK. Asistencie Darren Dietz, Roman Starčenko.
9:48
Máme tu prvé vylúčenie zápasu! D. Kostner si sadá na trestnú lavicu za hákovanie.
7:53
importantFrank sa takmer gólovo presadil! Puk tesne minul jeho hokejku!
7:53
7:53
Taliani zatlačili Kazachov, ale viacerými pokusmi ohrazili bránku Šutova, ale ten im nedovolil skórovať.
5:12
importantAsetov sa dostal k strele aj jeho strela sa obtrela o brvno!
5:12
4:58
McNally sa natlačil pred Šutova, ale jeho strela skončila v lapačke Kazašského brankára.
02:50
Štarčenko to vyskúšal z kruhu, ale jeho strela letela tesne vedľa brvna.
1:30
importantPietroniro prišiel o puk a Rachmanov sa ocitol sám pred Bernardom! Jeho strelu však hosťujúci brnakár vyrazil.
0:53
Taliani vyhrali buly a z prvej strielal Pietroniro, ale Šutov si jeho pokus postrážil.
0:12
Hneď v prvých sekundách zahrozil Akolzin, ale Bernard vyrazil jeho pokus betónom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Prajem pekné pondelkové popoludnie. V skupine A odohrajú svoje posledný zápas Kazachstan a Taliansko. V tomto zápase ide o veľa. Kto prehrá tento zápas zostupuje.

Kazachstan v doterajšom zápase nezískal ani jeden bod. Okrem prvého zápasu s Dánskom, ktorý prehrali vysoko 0:9 odohrali Kazachstánci veľmi dobré zápasy a potrápili každého protivníka.

Taliansko získalo jeden bod ze prehru 1:2 po predĺžení s Francúzskom a siahalo na tri body. V poslednom zápase podľahli Slovensku 1:3. Posledný vzájomný zápas s Kazachstanom odohrali minulý rok a Kazachstán zvíťazil 11:3
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Kazachstan zdolal Taliansko a zachránil sa