Kašpara čaká operácia, do konca ročníka už Slovanu nepomôže

Český útočník Lukáš Kašpar konečne pretrhol streleckú smolu. (Autor: TASR)
SITA|15. jan 2018 o 22:01

So sezónou nemôžeme byť spokojní, vraví hráč bratislavského Slovana.

BRATISLAVA. Pre útočníka Lukáša Kašpara z HC Slovan Bratislava sa hokejová sezóna 2017/2018 predčasne skončila. Tridsaťdvaročného českého krídelníka čaká operácia zranenia v dolnej časti tela, ktoré ho limitovalo počas celého súťažného ročníka.

"Stalo sa to v prípravnom zápase so Zlínom v jednom z osobných súbojov. Miesto som síce cítil, no po liečbe s našimi fyzioterapeutmi a liekoch sme to dokázali aspoň čiastočne tlmiť," uviedol pre web bratislavského klubu.

"Po sérii niekoľkých zápasov za sebou to už nebolo ideálne, bolesť som pociťoval aj počas stretnutí, čo do istej miery ovplyvňovalo aj moje výkony a korčuľovanie. Zranenie sme konzultovali niekoľkokrát s lekármi i vedením klubu a postupne bolo jasné, že operácia sa stane nevyhnutnou," pokračoval.

"Už som odcestoval domov, kde sa podrobím rôznym predoperačným vyšetreniam a nasledovať bude v najbližšom čase aj zákrok. Zranenie a z toho plynúca operácia znamená, že sezóna sa pre mňa skončila. Problémy sa prehlbovali, sám som nebol spokojný so svojimi výkonmi."

"Pri spätných videoanalýzach som sa niekedy ani nespoznával. Klubu som však chcel pomôcť a hrať čo najdlhšie. Termín operácie sme zvolili po rozhovoroch s manažmentom Slovana tak, aby som mohol čo najskôr začať rehabilitovať, regenerovať a byť stopercentne pripravený pred novou sezónou. Výkony mužstva budem sledovať a chlapcom držať aj na diaľku palce," doplnil Kašpar.

Po celú sezónu sme nedokázali najmä nosiť body z klzísk súperov, čo bola hlavná príčina zlého postavenia.


Lukáš Kašpar

Slovan nedávno prišiel aj o matematickú šancu na postup do play-off, no reálne to bolo už omnoho skôr. "Nemôžeme byť spokojní, nepodarilo sa nám postúpiť do play-off, o možnosť bojovať o prvú osmičku sme prišli príliš skoro. Bodový odstup bol značný," priznal.

"Po celú sezónu sme nedokázali najmä nosiť body z klzísk súperov, čo bola hlavná príčina zlého postavenia. Niekoľko zápasov sme však odohrali veľmi dobre aj proti favoritom. Škoda však, že ich bolo málo," dodal Kašpar, ktorý v 46 dueloch zaznamenal bilanciu 4 góly a 17 asistencií.

Nachádzate sa tu: