Ďalší box? Iba s dopingovou kontrolou, nech to chytrákom zavrie ústa, tvrdí Vémola

Karlos Vémola. (Zdroj: OKTAGON MMA)
SvetMMA|24. máj 2022 o 11:25

Za veľké peniaze by ešte na konci tohto roka nastúpil do boxerského ringu.

PRAHA. Po zápase Karlosa Vémolu s Marpom na turnaji Oktagon Underground sa veľa hovorilo o boxerských schopnostiach prvého menovaného.

Časť fanúšikovskej komunity by ho v ringu vidieť už nechcela a naopak, druhej časti by ďalšie jeho boxerské vystúpenie neprekážalo.

Záujem o usporiadanie zápasu pre Vémolu má aj niekdajší elitný český boxer Lukáš Konečný, ktorý momentálne pôsobí ako promotér a generálny sekretár Českej únie boxerov profesionálov (ČUBP).

Podľa jeho vyjadrenia by rád ukázal rozdiel medzi boxerským umením boxera a MMA zápasníka.

Myšlienka sa zrodila pri pive

"Dal som si dve pivká a langoše a dostal som nápad," začal svoje vyprávanie Konečný.

"Nevie niekto, aká by bola cena Karlosa Vémolu do regulárneho boxerského zápasu s priemerne dobrým boxerom?

Niekoho by sme mu určite našli z českých luhov a hájov. Videl by som to na niekoho okolo 75 kg a Karlos ako neboxer pokojne môže mať 90 kg.

Sú tu nejakí ješitní promotéri, ktorí by radi ukázali rozdiel medzi boxerským umením boxera a MMA zápasníka!

A vopred avizujem, že o žiadnu odvetu v MMA záujem nie je. Spojilo by sa to s peknými a kvalitnými zápasmi v boxe a myslím si, že v decembri by sme si mohli urobiť Vianoce v ringu.

Pardon, len doplním, samozrejme bez dopingovej kontroly,” uviedol Konečný na sociálnej sieti.

Tohto vyjadrenia sa chytil aj Vémola, ktorý pod príspevkom pohotovo kontroval. "Ukáž mi peniaze a iba s dopingovou kontrolou, keď to má byť profi box. Aspoň to podobným chytrákom zavrie ústa.

Ja budem na konci roka pripravený. Teraz sa ukáž ty, ako najlepší český promotér boxu, aby si sa dohodol s Ondřejom Novotným, a hlavne, aby si na to zohnal peniaze, pretože naposledy si mi za zápas s tebou ponúkal 50-tisíc (českých korún)," uviedol Vémola.

Lukáš Konečný mu potom odpovedal, že daná suma nebola za zápas, ale za priateľskú exhibíciu. Poďakoval Vémolovi za reakciu a napísal, že kontaktuje promotéra Oktagonu Ondřeja Novotného a predloží dobrú ponuku.

Otázne však je, či sa Konečný s Novotným dokáže dohodnúť, nakoľko je známe, že sa obaja nemajú príliš v láske.

Nachádzate sa tu: