Ronaldo ju od zlosti zahodil. Výťažok z jej dražby pomôže chorému chlapcovi

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo zahodil v zápase so Srbskom kapitánsku pásku. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. mar 2021 o 15:20

BELEHRAD. Kapitánska páska, ktorú portugalský útočník Cristiano Ronaldo od zlosti hodil o zem po jeho nesprávne neuznanom góle v kvalifikačnom dueli futbalových MS 2022 v Belehrade, putuje v Srbsku do dražby.

Tamojšia charitatívna organizácia chce jej predajom pomôcť v liečbe šesťmesačnému chlapcovi so spinálnou svalovou atrofiou.

Ronaldo si mal v dueli so Srbskom (2:2) v nadstavenom čase pripísať na konto víťazný zásah, keď lopta po jeho strele prešla celým objemom za bránkovú čiaru.

Iný názor však mali rozhodcovia. Nemali k dispozícii systém VAR ani technológiu na bránkovej čiare a gól neuznali. Ronaldo si za protesty vykoledoval žltú kartu a poriadne rozčúlený pri odchode do kabín hodil kapitánsku pásku na zem.

Tú neskôr zdvihol jeden zamestnanec štadióna a venoval ju charitatívnej organizácii, ktorá ju od utorka ponúka v tri dni trvajúcej online dražbe.

Portugalský kanonier mal po zápase na holandských rozhodcov ťažké srdce.

"Byť kapitán reprezentácie je pre mňa česť a jedna z vecí, na ktorú som najviac hrdý. Vždy budem bojovať za Portugalsko, to sa nikdy nezmení.

Ale niekedy je naozaj ťažké sa s niektorými vecami vyrovnať. Najmä ak máte pocit, že ublížili celému národu," hneval sa Ronaldo.

Súvisiace články