Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác
(Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|28. mar 2021 o 01:05

Portugalci sa cítia poškodení.

LISABON, BRATISLAVA. Plynula posledná minúta zápasu Srbsko - Portugalsko (2:2) v kvalifikácii o postup na futbalové MS 2022. Christiano Ronaldo prekonal brankára, no na poslednú chvíľu loptu vykopol Aleksandar Mitrovič.

Jedni sa chytali za hlavu, druhí oslavovali. Všetko však možno mohlo byť inak. Keby bol na zápase prítomný kamerový systém.

Podľa Portugalcov lopta prešla celým objemom za čiaru, dožadovali sa gólu. Cítia sa byť poškodení.

Christiano Ronaldo protestoval u hlavného rozhodcu, no vyslúžil si len žltú kartu za rečnenie.

„Na televíznych záberoch je vidieť, že lopta celým objemom prešla za bránkovú čiaru. Rozhodca to však nepotvrdil,“ píše portugalský spravodajský portál publico.pt

V kvalifikačných zápasoch na MS 2022 do Kataru sa systém VAR ani technológia bránkovej čiary nevyužíva.

„Kontroverzia sa pre absenciu videorozhodcu zvyšuje,“ dodáva portál.

Zápas sa skončil 2:2, frustrovaný Ronaldo hodil o zem kapitánsku pásku a opustil ihrisko.

„Lopta bola viac ako pol metra v bránke. Toto už nie je možné, na takejto úrovni sa to nesmie stávať,“ povedal po zápase portugalský tréner Fernando Santos pre RTP3.

Podľa jeho slov si rozhodca priznal chybu a ospravedlnil sa za ňu.

„V útrobách štadióna mi povedal, že ho to mrzí a je z toho v rozpakoch. Napriek tomu sme frustrovaní. Nielen z neuznaného gólu, ale aj z toho, že sme premrhali dvojgólový náskok. Budem od hráčov žiadať vysvetlenie,“ dodal.

Cristiano Ronaldo krátko po skončení zápasu reagoval statusom na sociálnych sieťach. Ospravedlňoval sa, že hodil kapitánsku pásku na zem.

„Byť kapitánom portugalského tímu je jedným z najväčších privilégií v mojom živote. Dávam a vždy dám všetko pre svoju krajinu. Je však náročné zvládnuť ťažké chvíle, zvlášť keď máte pocit, že celý národ je poškodený. Ideme však ďalej, zdvihneme hlavy a postavíme sa ďalšej výzve. Portugalsko je sila,“ napísal.

Portugalsko má v tabuľke štyri body a za Srbskom je druhé len o skóre.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články