Olympiáda bude bez nich, vo Svetovom pohári však Slováci získali medailu

V popredí slovenský štvorkajak -Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. máj 2024 o 11:00

Preteky štvorkajakov na 500 m ovládli Nemci.

POZNAŇ. Slovenský štvorkajak obsadil na podujatí 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Poznani tretie miesto na 500 m.

Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek dosiahli v A-finále čas 1:21,59 minúty a zaostali len za reprezentantmi Nemecka a Číny.

Nemci, ktorí s prehľadom triumfovali v piatkovej druhej rozjazde, zvíťazili s viac než sekundovým náskokom. Menej jednoznačný bol boj o druhé miesto, ktoré si napokon o 23 stotín sekundy uchmatli Číňania.

Slováci postúpili do finále z druhého miesta v piatkovej prvej rozjazde, v ktorej ich tesne zdolali Ukrajinci. Tí obsadili vo finále piate miesto.

Vo finále K1 žien na 1000 m sa predstavili až dve Slovenky.

Dagmar Čulenová skončila šiesta, na víťazku Melinu Anderssonovu zo Švédska stratila 7,69 sekundy. Katarína Pecsuková sa umiestnila na predposlednej ôsmej priečke s mankom 12,65 sekundy.

Svetový pohár v Poznani 2024

muži - K4 500 m: 1. Max Rendschmidt, Max Lemke, Jacob Schopf, Tom Liebscher-Lucz (Nem.) 1:20,32 min, 2. Tching-kchaj Pu, Cchung-kchang Wang, Tung Čang, I Tung (Čína) +1,04 s, 3. Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek (SR) +1,27

ženy - K1 1000 m: 1. Melina Anderssonová 4:02,94 min, 2. Julia Lagerstamová (obe Švéd.) +1,47 s, 3. Franziska Widmerová (Švaj.) +2,95 s, ..., 6. Dagmar Čulenová +7,69 s, 8. Katarína Pescuková (obe SR) +12,65 s

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Olympiáda bude bez nich, vo Svetovom pohári však Slováci získali medailu