Kanada zdolala Lugano, trinásty raz vyhrala Spenglerov pohár

Kanaďan Chris Didomenico sa pokúša v páde prekonať brankára Lugana Elvisa Merzlikinsa. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. dec 2015 o 14:41

Počas zápasu mali prevahu, ale súper dokázal v záverečnej tretine vyrovnať. O víťazstve Kanady nad HC Lugano 4:3 napokon rozhodol v 49. minúte Matt D'Agostini.

DAVOS. Hokejisti Kanady sa stali po trinásty raz v histórii víťazmi Spenglerovho pohára vo švajčiarskom Davose. Vo finále najstaršieho hokejového turnaja na svete si poradili s Luganom 4:3.

Švajčiari dokázali v tretej tretine vyrovnať z 1:3 na 3:3, ale nebolo im to nič platné. O triumfe Kanaďanov rozhodol v 49. minúte Matt D'Agostini.

Víťazný gól Matta D'Agostiniho.

Kanada vyhrala prvý raz od decembra 2012. Viac turnajových titulov má na svojom konte len HC Davos (15), ktorého tohtosezónna púť sa skončila v stredajšom semifinálovom súboji práve s Kanadou.

Predchádzajúce dva ročníky ovládli hráči tímu Servette Ženeva.

SPENGLEROV POHÁR - finále:

Kanada - HC Lugano 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Ellerby, 24. Roy, 25. Pyatt, 49. D'Agostini - 9. a 46. Hofmann, 33. Chiesa

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Kanada zdolala Lugano, trinásty raz vyhrala Spenglerov pohár