Zlatý hetrik nezískajú. Kanaďanky šokujúco nestačili na hráčky Česka

Hokejistky Česka do 18 rokov v zápase proti Kanade.
Hokejistky Česka do 18 rokov v zápase proti Kanade. (Autor: IIHF/ Andrea Cardin)
Sportnet|13. jan 2024 o 17:55

Hrdinkou bola dvojgólová Anežka Čabelová.

MS v hokeji žien do 18 rokov - semifinále

Kanada - Česko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 29. Primeranová (Grahamová), 43. Zablockiová (Jacksonová) - 14. Šapovalivová (Chladová, Plosová), 24. Čabelová (Šapovalivová, Paroubková), 47. Slavíčková (Juříčková), 60. Čabelová

ZUG. Hokejistky Kanady senzačne prišli o možnosť, aby na svetových šampionátoch hráčok do 18 rokov skompletizovali víťazný hetrik.

Ich sériu dvanástich víťazných duelov na pôde majstrovstiev sveta uťali až reprezentantky Česka, ktoré v semifinále zdolali kolísku hokeja 4:2.

Češky sa v úvode druhej tretiny dostali do vedenia 2:0, no Kanaďanky najskôr znížili zásluhou Primeranovej a následne vyrovnala Zablocká.

V 47. minúte sa však k odrazenému puku dostala Klaudie Slavíčková a strelou švihom k pravej žrdi prekonala kanadskú brankárku.

Český postup definitívne spečatila Anežka Čabelová, ktorá vybojovala puk v obrannom pásme a následne ho doviezla do opustenej bránky favorita.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Zlatý hetrik nezískajú. Kanaďanky šokujúco nestačili na hráčky Česka