Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kamzíci sa chcú najmä dostať do play-off. Kapitánom je znovu Fabian

Štefan Fabian. (Autor: sita)
SITA|Publikované 13. sep 2018 o 11:34

Zimný štadión Podtatrancov prešiel v lete rekonštrukciou.

POPRAD. Už v piatok sa naplno rozbehne nový ročník 2018/2019 najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, prvý zápas majú pred sebou aj hokejisti HK Poprad.

Na úvod sezóny ich preveria domáci hráči Dukly Trenčín, ktorí v ostatnom ročníku ukončili púť "kamzíkov" v play-off a napokon sa prebojovali až do finále.

Kapitánske "céčko" na drese bude v Poprade opäť nosiť skúsený bek Štefan Fabian.

Tridsaťsedemročný veterán verí, že Popradčania absolvovali kvalitnú prípravu a podarí sa im splniť ciele vedenia i fanúšikov.

"Našou primárnou ambíciou je dostať sa do play-off. Od pondelka sa veľmi intenzívne pripravujeme na naše najbližšie stretnutie s Trenčínom, ktorý nás naposledy vyradil vo štvrťfinále. Podriadili sme tomu každý z tréningov a nič nenechávame na náhodu," povedal Fabian pre oficiálny web HK Poprad.

Obnovu štadióna pocítili

Zimný štadión Podtatrancov prešiel v lete rekonštrukciou, čo počas prípravy pocítili aj zverenci Romana Stantiena.

Dočasný domov našli v neďalekej Spišskej Novej Vsi.

"Na ľad sme sa dostali koncom júla. To, že sme museli dochádzať na štadión do Spišskej Novej Vsi, nám tréningy trochu komplikovalo, ale v konečnom dôsledku sme aj toto trojtýždňové obdobie zvládli veľmi dobre," zhodnotil rodák z Košíc.

Niektorí hráči HK Poprad absolvovali počas leta i vyšetrenie zraku. Nechýbal medzi nimi ani Fabian.

"Pre každého človeka, nielen pre profesionálnych športovcov, je zrak dôležitý. Pravidelné prehliadky sú významné aj pre nás, a tak sme túto možnosť radi využili. Aj keď, bol by som úprimne radšej, keby na vyšetrenie prišiel celý káder, nielen jeho časť. No prinútiť nemožno nikoho," uzavrel popradský kapitán.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.