Južná Kórea podľahla Nórsku a zostúpila

Reprezentanti Nórska oslavujú gól do siete Kórejskej republiky.
Reprezentanti Nórska oslavujú gól do siete Kórejskej republiky. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. máj 2018 o 00:00

Nórsko dalo debutantovi na šampionáte tri góly.

MS 2018 hokejistov - B-skupina (Herning/Dán.) - pondelok:

Kórejská republika - Nórsko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 14. T. Lindström (M. Olimb, Espeland), 47. Valkvae Olsen (Bastiansen, Espeland), 51. Holös (K. A. Olimb, S. Thoresen)

Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Kaukokari (Fín.) - Goľak (Biel.), McCrank (Kan.), 3330 divákov

Kórea: Dalton - Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, Seo Jeong-džun, Plante, O Hjun-ho - I Čchong-hjon, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu - Radunske, Čcho Min-ho, Swift - Pak Čin-gjo, An Čin-hi, Pak Wu-sang - Šin Sang Wu, I Jung-jun, Šin Sang-Hun - Kim Won-džung

Nórsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum - K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström - Valkvae Olsen, Bastiansen, Salsten - Thoresen, Forsberg, Trettenes - Kristiansen, Roest, Röymark - Hoff

<>

HERNING. Hokejisti nórskej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi Kórejskej republiky 3:0 v pondelňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta.

Nóri si pripísali druhý triumf na tohtoročnom svetovom šampionáte a zachránili sa v elitnej divízii MS.

Hráči Kórejskej republiky nedokázali na MS 2018 získať ani bod a po Bielorusku sa stali druhým zostupujúcim tímom do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta.

Pozrite si momentky zo zápasu Južná Kórea - Nórsko : fotogaléria

14.5.2018

Skóre stretnutia otvoril v 14. min Tobias Lindström. Nóri poistili svoj triumf v III. tretine, keď sa presadili Thomas Valkvae Olsen a Jonas Holös.

Oba tímy odohrali svoj posledný zápas na tohtoročných MS, Nóri získali v siedmich stretnutiach šesť bodov, okrem duelu s Kórejčanmi bodovali aj v meraní síl s Nemeckom (víťazstvo 5:4 po samostatných nájazdoch) a Lotyšskom (prehra 2:3 po predĺžení).

Nováčik elitnej kategórie MS, výber Kórejskej republiky, neuspel v žiadnom zo svojich siedmich zápasov a bez bodového zisku vypadol z elitnej kategórie MS. Kórejčania prehrali niektoré duely rozdielom triedy, napríklad 0:10 s Kanadou či 1:13 s USA.

Hlasy po zápase:

Bryan William Young, obranca Kórejskej republiky: "Tento šampionát bol pre nás ešte náročnejší ako zimné olympijské hry. ZOH boli špeciálne tým, že sa hrali v našej krajine. Oba tieto turnaje sú však pre náš tím veľká skúsenosť."

Ken Andre Olimb, útočník Nórska: "Dúfali sme, že na šampionáte dopadneme lepšie. Chceli sme bojovať o štvrťfinále a nie o záchranu. V prvých dvoch dueloch sme hrali predĺženia a mohli sme mať viac bodov. V pondelok bolo najdôležitejšie vyhrať a udržať sa medzi elitou."

Online prenos: Južná Kórea - Nórsko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
14.05.2018 o 16:15
J. Kórea
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Nórsko
Prehľad
Góly a asistencie: 14. Lindström (M. Olimb, Espeland), 47. Valkvae Olsen (Bastiansen, Espeland), 51. Holös (K. A. Olimb, S. Thoresen). Rozhodca: Iverson, Kaukokari – Goljak, McCrank. Diváci: 3 300.
S konštatovaním, že Južná Kórea sa na budúcoročných majstrovstvách na Slovensku nepredstaví, sa s vami lúčim.

Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok dňa. Textovým prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács.
Nórsko sa zachránilo a v skupine B končí na siedmom mieste so ziskom šiestich bodov, Južná Kórea zaslúžene zostupuje do nižšej kategórie bez akéhokoľvek bodu. Nudný duel priniesol iba tri presné zásahy, nestranný fanúšik si tento hokej veľmi užiť nemohol.
Koniec zápasu.
59:00
Poslendá minúta na šampionáte pre Južnú Kóreu, plynú posledné sekundy početnej výhody.
58:27
Ofsajd na modrej čiare Nórska, Dalton sa do bránky vrátil, presilovka Nórov pokračuje.
57:45
Južná Kórea to ešte predsa len skúsi, Matt Dalton odišiel na striedačku a Kórejčania s piatimi hráčmi na hracej ploche.
57:11
Won-čong Kim sekol Eirika Salstena po rukavici, medzičasom už zamieril na striedačku. Won-čongovi sa z nej veľmi nechce, ale musí odísť na trestnú lavicu.
56:49
Navyše sa bude ešte vylučovať, Lars Haugen je už na striedačke.
56:15
Reganovi nesadla koncovka od modrej, stretnutie sa už iba dohráva.
55:15
Tesne po návrate Younga na ľad vypálil od modrej nórsky obranca, Dalton schoval puk v lapačke.
54:18
Po oslobodení reprezentácie z ázijského svetadiela je Nórsko späť pred Daltonom, jeho náprotivok Lars Haugen veľa roboty v tejto časti hry nemal.
53:38
importantVôbec prvá pekná kombinácia Nórov v presilovke sa končí zakončením Bastiansena do húštiny tiel hráčov Južnej Kórey.
53:08
Nešikovné narábanie s hokejkou od Younga, na zem sa nechcene porúčal Mathias Trettenes. Young mieri v tretej tretine druhýkrát na trestnú lavicu, teraz to je kvôli podrazeniu.
52:30
Ken André Olimb sa natlačil pred Daltona z pravej strany, Nóri po upokojujúcom góle zvýšili aktivitu.
51:40
Tvrdý stret Bastiansena s Ki-song Kimom pri zadnom mantineli v obrannom pásme Kórey sa končí bez akéhokoľvek trestu rozhodcov, všetko bolo v rámci pravidiel.
51:10
Južná Kórea rezignovala a poľahky púšťa hokejistov v červených dresov do svojho pásma.
50:02
50:02
goalNórsko dalo gól!
Dovolím si povedať, že je rozhodnuté. Výmena puku medzi Ken Adré Olimbom a Thoresenom, prihrávka na modrú a JONAS HOLÖS prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Puk sa veľmi pomaly dokĺzal do brány.
Asistencie Ken André Olimb, Steffen Thoresen.
49:08
Smolný moment pre Bryana Younga. Vyhodenie puku cez plexisklo z vlastne tretiny sa trestá dvomi minútami. Šanca na definitívne K.O. z pohľadu Nórska.
48:52
Avšak táto minúta sa takmer celá odohrala pred Daltonom.
48:00
Snáď tento gól rozhýbe Kórejčanov, ktorí musia v tejto chvíli prekonať Haugena až tri razy.
47:18
importantNa druhej strane ľadu zvonila žŕdka po náprahu Won-čon Kima, jeden z hlavných rozhodcov rozpažil!
46:55
46:55
Bastiansen obkorčuľoval bránu Kórey, využil pád Regana a cez bránkovisko ponúkol gól ako na zlatom podnose svojmu spoluhráčovi. THOMAS VALKVAE OLSEN mal ľahkú robotu, odkrytá brána si gól pýtala.
Asistencie Anders Bastiansen, Stefan Espeland.
46:35
Nasleduje reklamná prestávka.
46:21
Tobias Lindström napriahol z osi ihriska, no puk netriafa.
45:33
Niklas Roest sa dostal až do útočného pásma, na zakončenie mu už sily nezostali.
45:11
Časté kúskovanie hry vyhovuje nórskemu tímu, tentoraz vyhodili puk cez všetky čiary Kórejčania.
44:34
Malá divácka návšteva reflektuje dianie na ľadovej ploche. Nudný duel sa pomaly, no isto blíži k svojmu koncu.
43:52
Tretí icing Nórov v záverečnej tretine, to neveští nič dobré.
43:07
Tommy Kristiansen takmer vyslal Kórejčanov do brejku, v poslednej chvíli ale Čong-hjun Lee puk stratil.
42:15
Náskok jedného gólu stále nič nerieši. Nórsku síce stačí iba jeden získaný bod, no za stavu 1:1 je až veľkým riskom hrať na remízu.
41:46
A po polminúte rovnaké previnenie vyhrávajúceho tímu.
41:16
Nórsko sa po úvodnej šanci bude brániť, píska sa zakázané uvoľnenie.
40:25
Ken André Olimb zo vzduchu a z voleja chcel usmerniť puk za Daltona, puk ale len o malý kus míňa bránu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prakticky ničím nevýrazná druhá tretina priniesla málo vzrušenia. Nevylučovalo sa, gól sme nevideli. Južná Kórea má dvadsať minút na to, aby strelila dvakrát prekonala Haugena, inak sa s elitnou kategóriou môže rozlúčiť.

Strely na bránu – 14:20.

Tretia tretina sa začne približne o 17:58.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:59
importantNajväčšia šanca tejto časti zápasu prišla v posledných sekundách, keď Martin Röymark sklepával nahodený puk od modrej, Dalton drží svoj tím nad vodou!
39:39
Prebieha už posledná polminúta druhej dvadsaťminútovky, Južná Kórea sa dopustila ďalšieho ofsajdu.
39:03
Anders Bastiansen opäť potvrdil výborné držanie puku, keď si počkal na výhodné postavenie Salstena pred bránou. Prihrávka, zakončenie a zákrok kórejskej brankárskej jednotky.
38:41
Po odraze Trettenesovej strely od zadného mantinelu zasahoval juhokórejský brankár.
37:51
Zrazená strela Thoresena na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude zase pred Daltonom.
37:42
Zbytočne komplikovaný prechod Kórejčanov do útoku, na druhý pokus sa už píska zakázané uvoľnenie.
37:00
Začínajú sa záverečné tri minúty druhej časti stretnutia.
36:23
Won-čon Kim s nevydareným nahodením puku, Nóri sa napriek tomu musia brániť.
36:13
Čin-kjo Pak sa presúval pred Haugena, tečoval gumový projektil, ten ale putoval iba na zadný mantinel.
35:35
Niklas Roest sa predral do tretiny súpera a z ľavého kruhu napálil iba vyrážačku kórejskeho gólmana.
34:50
Tečovné nastrelenie Christiana Bulla chytá Dalton do lapačky, Nóri nestriedajú, Kórejčania však áno.
34:29
Postranný rozhodca avizoval ofsajd tak dlho, až ho napokon odpískal. Vhadzovať sa tak nebude pred modrou čiarou nórskej reprezentácie, ale po pravici Daltona.
33:50
Druhá formácia Južnej Kórey narobila nepríjemnosti Nórom. Brock Radunske a Alex Plante mohli vystreliť, rozmýšľali ale pridlho. Pokusy o strely boli zblokované, respektíve zrazené.
33:18
Čin-hi Ahn s koncovkou spoza obrancu, Haugenov reflex fungoval bezproblémovo.
32:49
Tvrdé súboje pri mantineloch v pásme Nórska, kto sa napokon ujme puku?
32:00
Strely na bránu – 13:13.
31:48
Matt Dalton pre istotu iba prikrýva puk v lapačke po nahodení Salstena.
31:05
Ki-song Kim s časovaným pasom pred Haugena. Puk sa odrážal od Sang-uk Kima, ale v rozhodujúcom momente skončil za bránou Nórov.
30:46
Nestranný fanúšik si dnešok užiť nemôže. Málo zakončení, ešte menej šancí a iba jediný gól. Píska sa postavenie mimo hry Južnej Kórey.
30:13
Brock Radunske sa dokázal zorientovať pred Haugenom, získal puk, no z otočky nenamieril presne.
29:14
Akcia Nórov pokračovala. Ukončená bola po strele Mathisa Olimba, dôvodom bolo postavenie Salstena v bránkovisku.
28:51
Bastiansenova trpezlivosť priniesla tomuto útočníkovi veľkú príležitosť z pravej strany. Dalton vyráža puk pravým betónom.
28:00
Sang-hun Šin padol na ľad po súboji s jedným z Nórov, vylučovať sa však nebude.
27:34
Ofsajd Kórejčanov, nasleduje reklamný brejk.
27:06
Lars Haugen sa zapojil do rozohrávky, keď zašiel za bránu, spracoval si puk a poslal ho na obrancu pri ľavom mantineli.
26:35
Náznak šance Nórov rýchlo pominul, Dalton bez nutnosti zásahu.
25:52
Čin-hi Ahn zakončoval pod lapačku nórskeho brankára, ten včas zareagoval. Nóri výrazne ubrali na korčuľovaní.
25:25
Prvá ofenzívnejšia časť hry od reprezentácie z ázijského kontinentu priniesla ďalšie zákroky Haugena.
24:41
importantSang-hun Šin nevídane ľahko prenikol až pred Haugena, keď mu cestu uvoľnil zlyhajúci obranca. Šanca o blafák, Sang-hunovi puk ušiel, napriek tomu nastrelil aspoň tyčku!
24:05
Jong-čon I preveril pozornosť Haugena, ten nemal s nevýrazným pokusom Juhokórejca najmenší problém.
23:51
Kórejci potrebujú na záchranu výhru v riadnom hracom čase. Pre to ale musia svoju ofenzívnu činnosť výrazne zlepšiť.
23:08
Nórsko puk v útočnom pásme nezachytilo, podarilo sa tak aspoň v neutrálnej zóne.
22:30
Nemožno povedať, že sledujeme atraktívny zápas. Hrá sa priamo o účasť na budúcoročných majstrovstvách, ktoré sa odohrajú na Slovensku.
21:23
Sang-uk Kim vyskočil späť z trestnej lavice a zapojil sa do obrannej fázy.
21:03
Teč Kristiansena gól nepriniesol, skvelo zasiahol Dalton. Nóri svojho súpera zatlačili na úvod druhej dvadsaťminútovky.
20:02
Južná Kórea sa ešte bude nejaký ten čas bráiť v oslabovke aj po výmene strán.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Južná Kórea bola vo vedení, avšak dôkladné prešetrenie situácia zrušilo gól U-sang Paka. Početnú výhodu ale využili Nóri, ktorí vyhrávajú po zásahu Tobiasa Lindströma 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 17:09.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
Mathis Olimb najprv neúspešne na Bastiansena, potom švihom vystrelil. Iba do lapačky Daltona.
19:34
Pokiaľ Nóri vyhrajú vhadzovanie, tretina sa dohráva pred Daltonom.
19:22
Sang-uk Kim smutným hrdinom tretiny. Druhé vylúčenie tohto hráča a opäť za hru so zdvihnutou hokejkou. Tentoraz do tváre Mathisa Olimba.
18:57
Icing od Nórska, Južná Kórea sa pred nórskeho gólmana dostáva zadarmo.
18:48
Lars Haugen trochu vychladnutý, aj preto strelu Radonskeho spacifikoval až na druhý pokus.
18:34
Mathias Trettenes na ofenzívnom výlete. Zakončenie minulo ľavú žŕdku kórejskej bránky.
17:36
Sang-uk Kim prečkal plné dve minúty na lavici hanby a môže sa zapojiť späť do diania na ľade.
17:18
importantDaltonov betón zachránil jeho reprezentáciu od skórovania. Výborná hra pri tyčke, presilovka Nórska sa čoskoro skončí.
17:02
Anders Bastiansen so snahou o teč Olimbovho nastrelenia, puk šiel iba do juhokórejskeho obrancu.
16:23
Postavenie mimo hry na strane Nórov. Steffen Thoresen sa na malý moment ocitol aspoň spolovice na striedačke Južnej Kórey, poslal ho tam Sang-u Šin.
15:50
Ken André Olimb miešal puk a nakoniec aj vypálil, Dalton puk iba vyrazil späť do hry.
15:35
Hra so zdvihnutou hokejkou sa končí vylúčením na dve minúty. Špička hokejky Kim Sang-uka sa ocitla v tvári Daniela Sörvika.
15:28
Matt Dalton radšej prikrýva puk do svojej lapačky po nahodení Martina Röymarka, bude sa vhadzovať po jeho ľavici.
15:00
Ťah je teraz na Kórejčanoch. Do konca tretiny zostáva presne päť minút. Hrá sa v strednom pásme.
14:33
Zase raz vyhodenie puku cez všetky čiary, nezachránil to ani šprintujúci Jonas Holös.
13:49
Kórea sa sťahuje pred Haugena, dôvodom je zakázané uvoľnenie protivníka.
13:35
13:35
Druhý náprah TOBIASA LINDSTRÖMA v početnej výhode končí už za chrbton Daltona. So šťastím sa k puku dostal Mathis Olimb, ktorý si pripisuje asistenciu.
Asistencie Mathis Olimb, Stefan Espeland.
13:06
Mathis Olimb a jeho pokus zrazený, Kórea sa naďalej bráni.
12:40
Velikánska hrúbka pri striedaní. V jednom momente bolo na hracej ploche až osem Juhokórejcov! Rozhodcovia si to už všimli a avizujú vylúčenie.
12:18
Najväčšiu neplechu robí najúdernejšia formácia Nórska, pri puku opäť Olimbovci.
11:23
Michael Swift z otočky posielal puk pred bránu, tečoval ho tam jeden z jeho spoluhráčov. Lars Haugen zasahovať nemusel.
10:42
Opäť iba odpálenie puku na hokejku Nórov, tí začínajú nový atak spred Haugena.
10:06
Južná Kórea v posledných momentoch vo vlastnej tretine, po skvelom začiatku Ázijčanom akoby došiel dych.
09:38
importantA ten istý hráč pokračoval v aktivite. Mathis Olimb spoza bránky nahral Kenovi, ktorý z prvej pálil iba do Daltona. Vôbec prvá vážnejšia šanca Nórska.
09:06
Ken André Olimb si chcel narazil puk s kolegom z formácie, Juhokórejci odhalili tento plán.
08:30
Dalton sa zapojil do rozohrávky, keď prihrával na Planteho. Ten zle adresoval puk na spoluhráča, má ho už súper.
08:00
Nórsko rozhodne pod tlakom. Európska krajina vyčkáva na chybu v obrane protivníka.
07:22
Výborný pressing Won-čong Kima, Nóri strelu od modrej stihli zblokovať.
06:50
Pokojnejšia časť stretnutia, nevýrazná akcia strieda ďalšiu.
06:08
Koncovka nórskeho hokejistu z ľavého kruhu, Matt Dalton ukrýva gumovú vec v lapačke až na druhý pokus.
05:36
Čong-hjun Lee najprv stratil puk v neutrálnej zóne, následne svoje zaváhanie rýchlo napravil.
05:12
Zakázané uvoľnenie Nórov, vstup do zápasu vyšiel lepšie celku, ktorý je písaný ako domáci.
04:59
Sang-uk Kim sa natlačil na os ihriska, bekhendom vystrelil na Haugena, ktorý mal šťastie, že zakončenie nešlo vyššie. Následná dorážka bola tiež zlikvidovaná.
04:20
Jonas Holös nastrelil puk smerom na bránu, ten ale skončil iba na zadnom mantineli. Prvé dlhšie usadenie Nórov v útočnej tretine.
03:32
Nahodenie puku do pásma Nórska, Južná Kórea ale pásmo nezískala.
02:48
Mathis Olimb sa okamžite po návrate dostal do prečíslenia, to ukončila strela Andersa Bastiansena do ľavého betónu Daltona.
02:12
Vyhodenie puku až k Daltonovi, ešte polminúta oslabenia z pohľadu hokejistov v červených dresoch.
01:46
Hra vykázaná do stredného pásma, proti pravidlám sa previnil Čong-hjun Lee.
01:35
Nóri sa naďalej bránia vo vlastnej tretine, Lars Haugen predviedol zákrok betónom.
00:55
Presilovka Juhokórejcov tak logicky pokračuje.
00:50
00:50
importantTo je neuveriteľné! Vyhraté buly, Eric Regan nahodil puk od modrej, U-sang Pak dobre clonil pred Haugenom. Práve U-sang Pak narobil problému brankárovi a dvom obrancom. Po postrčení Bulla zatlačil Pak na Haugena a puk sa dokotúľal do brány až po niekoľkých sekundách. Bude sa ale ešte telefonovať, no po štyroch minútach porady gól neplatí!
00:40
Brock Radunske zakončoval akciu Kórey, bolo to už počas avizovaného vylúčenia. Na lavicu hanby putuje Mathis Olimb za hákovanie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Južná Kórea: Dalton (Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante, Jong-čon Seo, Hjon-ho O – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Č-h. Lee – Swift, Min-Ho Čo, Radunske – Čin-kjo Pak, U-sang Pak, Jin-Hui Ahn – Sang-u Šin, Sang-hun Šin, Jong-čon I – Won-čong Kim.

Nórsko: Haugen (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum, Trettenes – K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström – Valkvae Olsen, Bastiansen, Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Kristiansen, Roest, Röymark.

Rozhodca: Iverson, Kaukokari – Goljak, McCrank.
Južná Kórea

Nováčik v elitnej kategórii prežíva krst ohňom. V skupine B je Kórea na poslednom mieste tabuľky. Doteraz toto mužstvo nezískalo ešte ani jediný bodík a utŕžilo niekoľko debaklov. Najskôr Kórea podľahla Fínsku 1:8, následne nestačila na Kanadu. "Javorový list" zvíťazil až 10:0. O jediný presný zásah ázijského tímu sa postaral naturalizovaný Kanaďan. Nasledovali výsledky 0:5 proti Lotyšsku, 1:6 s Nemeckom a vrcholom bola porážka 1:13 proti USA. Zaujímavé je, že v tomto dueli ako v jednom Kórejčania vyhrávali. Naposledy prehrali s domácimi Dánmi 1:3. Ak by ale proti Nórsku bodovali naplno, zachránili by sa.

Nominácia Južnej Kórey:

Brankári:
Matt Dalton (Anyang Halla), I Jon-sung (Inčchon), Pak Song-če (Kangwon High1).

Obrancovia: Seo Jeong-džun, O Hjun-ho, Bryan Young (všetci Inčchon), Kim Won-džun, I Don-ku, Alex Plante, Eric Regan, Song Hjun-čol (všetci Anyang Halla).

Útočníci: An Čin-hi, Džeon Džung-wu, Pak Čin-gjo, Šin Sang-hun (všetci Sangmu), I Jung-jun (Inčchon), I Čchong-hjon (Jonsei University), Michael Swift (Kangwon High1), Čcho Min-ho, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu, Kim Won-džung, Pak Wu-sang, Brock Radunske, Šin Sang-wu (všetci Anyang Halla)
Nórsko

Nóri majú po šiestich stretnutiach tri body za jedno víťazstvo po predĺžení, jednu prehru po predĺžení a tri klasické prehry. Severania najskôr podľahli Lotyšsku 2:3pp a to aj napriek tomu, že viedli 2:0. Vzápätí ale napätý záver zvládli proti Nemecku, ktoré porazili 5:4sn, lenže proti veľkému favoritovi z Fínska vybuchli a prehrali až 0:7. S Kanadou to skončilo 0:5, proti Dánsku 0:3 a naposledy prišiel ďalší poriadny debakel, 3:9 od USA, takže dnes musí tento tím bodovať, inak putuje na úkor Kórey do B-divízie.

Nominácia

Brankári:
Lars Haugen (Färjestad, Švéd.), Henrik Haukeland (Timra, Švéd.), Henrik Holm (Stavanger)

Obrancovia: Johannes Johannesen, Villiam Ström, Dennis Sveum (všetci Stavanger), Stefan Espeland (Valerenga Oslo), Christian Bull (Storhamar), Alexander Bonsaksen (Iserlohn, Nem.), Jonas Holös (Fribourg, Švaj.), Daniel Sörvik (Litvínov, ČR)

Útočníci: Kristian Forsberg, Eirik Salsten, Mathias Trettenes (všetci Stavanger), Tommy Kristiansen, Niklas Roest (obaja Sparta Sarpsborg), Ken André Olimb, Mathis Olimb (obaja Linköping, Švéd.), Anders Bastiansen (Frisk), Steffen Thoresen (Storhamar), Michael Haga (Mora, Švéd.), Ludvig Hoff (Univrsity of North Dakota, USA/NCAA), Tobias Lindström (Valerenga Oslo), Thomas Valkvae Olsen (Södertälje, Švéd.), Martin Röymark (MODO Hockey, Švéd.)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.