Jonas Johansson vymenený do Colorada Avalanche

Oh My Hockey|20. mar 2021 o 17:36

Colorado Avalanche sa pri hľadaní brankárskej dvojky k Phillipovi Grubauerovi vybrali do východnej konferencie. Ich cieľom sa stal švédsky brankár Jonas Johansson z Buffala. O tom, že je výmena takmer hotová, sme vás informovali včera.

Protihodnotou smerujúcou k Sabres je šieste kolo draftu 2021. V onom výbere nováčikov už predtým prišli pri získavaní Jimmyho Veseyho resp. Wayne Simmondsa o voľbu v treťom a piatom kole. V šiestom majú po tomto trejde dva.

Johansson neprežíva najúspešnejší ročník, čo sa dá povedať o celom mužstve Sabres. Zo siedmich duelov, do ktorých nastúpil, nevyhral ani jeden. Percentuálne zvládol chytiť 88,4% striel pri priemere 3,79 inkasovaných gólov na zápas.

O výmene bolo v podstate jasno od momentu, čo Johansson včera nevyšiel na ľad s tímom. Kouč Don Granato oznámil, že dostal pokyn, aby Jonas netrénoval, ale v danom okamihu ešte neboli dohodnuté všetky detaily výmeny, o ktorej ako prvý informoval Elliotte Friedman.

Johansson nie je preverenou dvojkou. Dá sa špekulovať, že Avs očakávajú návrat Pavla Francouza pred play-off, čo by mohlo vysvetliť tento výber. Johanssonova zmluva na sedemsto tisíc dolárov končí po tejto sezóne, bude obmedzeným voľným hráčom.

PRE VIAC INFORMÁCIÍ O VÝMENÁCH V RÁMCI NHL NAVŠTÍVTE NÁŠ TRADE CENTRE

Nachádzate sa tu: