Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kontová ukončila sezónu, Rybárikovej šanca na účasť na malých MS je vyššia

Johanna Kontová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 18. okt 2017 o 18:18

Slovenská tenistka sa momentálne nachádza nad čiarou postupu.

LONDÝN. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa posunula nad čiaru koncosezónnych výberových tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy (31. októbra - 5. novembra) v čínskom Ču-chaji s právom účasti pre hráčky na 9. - 19. mieste v Porsche Race 2017 plus jednu držiteľku voľnej karty.

Udialo sa to približne dve hodiny po tom, ako Rybáriková nedohrala stredajšie osemfinále Kremeľského pohára v Moskve proti Francúzke Alizé Cornetovej (1:6 a skreč) a štart na šampionáte zostal mimo jej moci, napriek zlepšeniu situácie stále nie je.

O prieniku Rybárikovej medzi priebežne kvalifikované rozhodla skutočnosť, že Britka Johanna Kontová oznámila predčasný koniec svojej sezóny. Figuruje na deviatej priečke v Race, Slovenka je na dvadsiatej pozícii, teraz už poslednej postupovej.

Ešte je však v dosahu dvoch aktérok moskovského turnaja - domácej Darie Kasatkinovej a Nemky Julie Görgesovej. Reálne ju môže prekonať len jedna, a to prostredníctvom zisku trofeje.

Semifinalistka tohtoročného Wimbledonu Kontová (medzi najlepšími štyrmi v britskej metropole v júli bola aj Rybáriková) zároveň uviedla, že ukončila svoju spoluprácu s belgickým koučom Wimom Fissettem. Kooperácia sa začala pred aktuálnym súťažným ročníkom.

Kontová po sérii piatich prehier odriekla pre zranenie nohy štarty v minulotýždňovom Hongkongu aj v ruskej metropole.

Súvisiace články