Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Zväz rozhodol o budúcnosti Löwa, verdikt bol jednoznačný

Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. nov 2020 o 18:02

Národný tím Nemecka prevzal v roku 2014.

FRANKFURT NAD MOHANOM. Joachim Löw zostane na poste trénera nemeckej futbalovej reprezentácie a povedie ju na budúcoročných ME.

Po pondelňajšom rokovaní vo Frankfurte nad Mohanom mu vyjadrilo dôveru prezídium Nemeckého futbalového zväzu (DFB).

Šesťdesiatročný tréner je na lavičke Nemecka od roku 2006 a získal s ním titul na majstrovstvách sveta v Brazílii v roku 2014.

Už viackrát však čelil veľkej kritike a naposledy sa ozvali hlasy za jeho odstúpenie po najhoršej prehre v súťažnom zápase v histórii.

Tú Nemci utrpeli v záverečnom dueli 4. skupiny A-divízie Ligy národov, v Seville podľahli domácim Španielom 0:6.

Rozhodnutie prišlo skôr

O Löwovej budúcnosti sa malo rozhodnúť až v piatok 4. decembra na konferencii DFB, kde mal predniesť analýzu výkonov národného tímu od MS 2018.

Stalo sa tak už v pondelok po stretnutí s čelnými predstaviteľmi zväzu vrátane prezidenta Fritza Kellera a manažéra reprezentácie Olivera Bierhoffa.

"Prezídium DFB v pondelok jednomyseľne rozhodlo o pokračovaní trénera Joachima Löwa na zložitej ceste obnovy tímu, ktorá sa začala v marci 2019.

Počas pondelňajšieho stretnutia informoval účastníkov o svojich analýzach, ideách a projektoch. Členovia riadiaceho výboru dospeli k záveru, že kvalitná práca trénerského personálu, silný vzťah medzi trénerom a tímom a jasná predstava o smerovaní sú solídne argumenty," píše sa vo vyhlásení DFB.

Jeden zápas nehodnotí celkový výkon

Zbabrané stretnutie so Španielskom tak nebolo dostatočným dôvodom na to, aby sa po 14 rokoch skončila cesta Joachima Löwa pri národnom tíme.

"Jeden zlý zápas sa nesmie použiť ako miera hodnotenia celkového výkonu národného tímu a trénera. Naše oči musia zostať zamerané na prípravu na EURO. Sme pevne presvedčení, že Joachim Löw a jeho tím uspejú napriek zložitej situácii," dodal DFB vo svojom stanovisku.

Löw tak bude viesť tím aj v nadchádzajúcej kvalifikácii MS 2022 a počas budúcoročných majstrovstiev Európy.

Nemecko sa stretne v ťažkej základnej skupine s obhajcami trofeje z Portugalska, majstrami sveta z Francúzska a s Maďarskom.

Löwov kontrakt platí do svetového šampionátu v Katare 2022.

Súvisiace články