Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Bouwmeester sa zapísal medzi legendy, v Triple Gold Clube je už 30 hráčov

Jay Bouwmeester zdvíha nad hlavu Stanley Cup pre víťaza NHL 2018/2019. (Autor: Michael Dwyer SITA/AP)
SITA|13. jún 2019 o 11:17

V prestížnej spoločnosti je už dvanásť Kanaďanov ale aj dvaja Česi.

BRATISLAVA. Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje držiteľov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí - Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má od stredy už 30 členov.

Ziskom Stanleyho pohára v klube St. Louis Blues sa medzi hráčsku elitu zaradil kanadský obranca Jay Bouwmeester.

Tridsaťpäťročný bek predtým získal olympijské zlato v Soči 2014 a v rokoch 2003 a 2004 bol súčasťou víťazného výberu Kanady na majstrovstvách sveta. Okrem toho v rokoch 2004 a 2017 dopomohol kanadskému tímu k triumfu na Svetovom pohári.

V Triple Gold Clube je v súčasnosti už dvanásť Kanaďanov, deväť Švédov, sedem Rusov a dvaja Česi.

Ako najmladší sa do prestížneho klubu dostal Kanaďan Jonathan Toews, ktorý zlatú trojkorunu získal v roku 2010, vo veku 22 rokov a 42 dní. Okrem 29 hokejistov sa všetky potrebné ocenenia podarilo získať aj jednému trénerovi - Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Triple Gold Club (triumf na OH aj MS a zisk Stanleyho pohára):

Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.), Sidney Crosby (Kan.), Corey Perry (Kan.), Pavel Daciuk (Rus.), Jay Bouwmeester (Kan.)

Súvisiace články