Kvôli zraneniam odohral len pár minút. Mihálik dúfa, že jarná časť bude oveľa lepšia

Jaroslav Mihálik strieľa gól v drese reprezentácie do 21 rokov - rok 2017.
Jaroslav Mihálik strieľa gól v drese reprezentácie do 21 rokov - rok 2017. (Autor: TASR)
SITA|10. feb 2020 o 16:21

Myslím si, že som dobrý futbalista, vraví.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový krídelník Jaroslav Mihalík dúfa, že jarná časť aktuálneho ročníka 2019/2020 bude preňho lepšia ako tá jesenná.

V uplynulých mesiacoch trápili člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie zdravotné problémy, pre ktoré v drese poľskej Lechie Gdansk odohral iba 42 súťažných minút.

"V súčasnosti je pre mňa najdôležitejšie hrávať čo najviac. Musím na ihrisku ukázať svoje kvality - dobre hrať, dávať góly, prihrávať na ne, zbierať pozitívne štatistiky a zišlo by sa aj kúsok šťastia," povedal pre web sport.trojmiasto.pl 25-ročný rodák zo Spišskej Novej Vsi, ktorý v jarnej ouvertúre poľskej Ekstraklasy vo Vroclave (2:2) nastúpil v základnej zostave a na ihrisku pobudol do 87. min.

Mihalík v Gdansku hosťuje do konca aktuálnej sezóny z Cracovie Krakov. Keď v lete prichádzal do tímu "bielo-zelených", mnohí v ňom videli potenciálneho nástupcu Lukáša Haraslína, v súvislosti s ktorým sa prakticky v každom prestupovom období rozprávalo o možnom odchode.

Haraslín nakoniec v závere januára odišiel do talianskeho Sassuola. "Otvára sa predo mnou veľká šanca a musím ju využiť. Myslím si, že som dobrý futbalista," dodal Mihalík, na ktorého si Lechia môže na konci sezóny uplatniť opciu na trvalý transfer.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Kvôli zraneniam odohral len pár minút. Mihálik dúfa, že jarná časť bude oveľa lepšia