Brankár Janus opäť mení dres. Ide za Jágrom do Kladna

Jaroslav Janus v drese SaiPa. (Autor: https://saipa.fi/)
Ondrej Rusnák|21. jan 2022 o 16:38

Sezónu odštartoval vo fínskej lige.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Janus sa sťahuje opäť do českej extraligy, keď podpísal zmluvu s Kladnom.

Pre 32-ročného Janusa budú „rytieri“ druhým tohto sezónnym pôsobiskom. Do Česka mieri po dvojmesačnom pôsobení vo fínskej Liige, kde hrával v tíme SaiPa Lappeenranta. Počas tohto obdobia odchytal 6 zápasov, s priemerom 3,12 inkasovaného gólu na zápas. Mal 88,8-percentnú úspešnosť zásahov.

„Mal som zmluvu v SaiPe do konca januára, avšak po dohode s manažmentom ju ukončili skôr, aby som mohol využiť možnosť ísť do Kladna. SaiPa už stratila reálnu šancu na play off a klub predáva od začiatku roka drahších hráčov. Sezónu bude viac menej už len dohrávať. Chcem sa poďakovať SaiPe za čas, ktorý som tu strávil“, povedal pre Sportnet rodák z Prešova.

Kladno, ktorého majiteľom a zároveň aj hrajúcou osobnosťou je takmer 50-ročná legenda Jaromír Jágr, sa stane pre Janusa štvrtým klubom, za ktorý bude chytať v českej extralige. Predtým pôsobil v Sparte Praha, v Liberci a Litvínove.

Pred dvomi rokmi ako hráč Litvínova pomohol v rozhodujúcom zápase k zostupu práve Kladna do prvej českej ligy. Aktuálne sa nováčik českej extraligy nachádza na 14. mieste v tabuľke, ktoré zaručuje baráž o zostup. Kladnu hrozí aj priame vypadnutie. Zlín ako posledný tím stráca osem bodov na tím z blízkosti Prahy.

„Českú ligu a hráčov v nej dobre poznám. Uvedomujem si situáciu v akej je Kladno. Prioritou bude zachrániť sa v najvyššej súťaži. S týmto typom zápasov mám skúsenosť a tak verím, že k tomuto cieľu dopomôžem,“ vraví Janus na margo umiestenia v tabuľke svojho nového zamestnávateľa.

Slovák, draftovaný v roku 2009 Tampou Bay Lightning, by mal vytvoriť v bránkovisku tandem s Kanaďanom Landonom Bowom. Ten, by však mal v priebehu februára posilniť reprezentáciu javorových listov na zimných olympijských hrách v Pekingu.

Janus by sa mal objaviť na zápasovej súpiske už dnešnom domácom zápase proti Českým Budějoviciam. 

Ondrej Rusnák
Ondrej Rusnák je bývalý hokejový útočník, ktorý hral o. i. za Slovan (získal s ním v roku 2008 titul), Trenčín či Poprad. Bol členom slovenskej dvadsiatky, ktorá obsadila na MS 2009 štvrté miesto. Kontakt s hokejom nestratil ani po skončení kariéry. Pre Sportnet pracuje ako hokejový insider. Študuje na Vysokej škole manažmentu v Bratislave, je syn hokejovej legendy Dáriusa Rusnáka.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: