Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Janus sa môže v Tampe posunúť na post trojky

Jaroslav Janus (Autor: TASR)
TASR|Publikované 19. sep 2011 o 11:02

Brankár Jaroslav Janus bude mať možno čoskoro možnosť ukázať svoje kvality v pozícii tretieho brankára Tampa Bay Lightning.

BRANDON. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Janus bude mať možno čoskoro možnosť ukázať svoje kvality v pozícii tretieho brankára Tampa Bay Lightning. Janus by sa mohol ocitnúť v tejto pozícii v prípade, že budú pretrvávať zdravotné problémy doterajšej trojky v organizácii Lightning Dustina Tokarského.

Tokarski trénoval v kempe "bleskov" v sobotu, v nedeľu sa však už na ľade neobjavil. Má problémy so zápalom šliach, ktoré sa javia byť dlhodobým problémom. Jednotkou Lightning bude pre nasledujúcu sezónu Dwayne Roloson a chrbát mu bude kryť jeden zo skúsených "dvojok" v NHL Mathieu Garon.

Onedlho 22-ročnému Janusovi by pri dlhodobejšej absencii Tokarského pripadol aj post jednotky vo farmárskom Norfolku Admirals.

"Vyzeralo to, že sa to lepší, Tokarski sa posledné týždne cítil dobre, ale teraz sa objavili znovu bolesti. Podobá sa to prípadu Mikea Lundina z minulej sezóny, ktorý musel vynechať týždne. Je to problém, pretože v prípade nejakého zranenia je tretí brankár veľmi dôležitým elementom v tíme," komentoval Tokarského ťažkosti generálny manažér Steve Yzerman.

Počas víkendu sa v kempe Lightning predstavil aj mladý útočník Richard Pánik, ktorý v sobotu lakťom "knokautoval" spoluhráča Charlesa Landryho. Ten je podľa St. Petersburg Times v poriadku a neutrpel otras mozgu, ktorý by ho mohol vyradiť z hry.

Pánik okrem toho zaznamenal v modelovanom súboji modrého tímu proti bielemu gól z trestného strieľania.

Súvisiace články