Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Janus o zotrvaní v Slovane: Zábavná novinka, ale chcem hrať v NHL

(Autor: SME - Gabriel Kuchta)
TASR|4. apr 2013 o 22:32

Slovan s Janusom v budúcej sezóne počíta. Brankár o tom nič nevie, uprednostňuje NHL pred KHL.

BRATISLAVA. Brankár Jaroslav Janus neplánuje odohrať budúcu sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige.

Hoci vedenie Slovana Bratislava tvrdilo, že slovenského reprezentanta neuvoľní klubu NHL Tampa Bay Lightning, prešovský rodák sa chce napriek tomu vrátiť do Severnej Ameriky.

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči v stredu pre klubovú webstránku uviedol, že počíta s Janusom aj pre ročník 2013/2014, v ktorom má brankár stále platný kontrakt s "belasými".

Janus však vo štvrtok v rozhovore pre denník Tampa Bay Times poprel, že by sa dohodol so Slovanom na pokračovaní kariéry v KHL.

NHL ako priorita

"Nemám poňatia, odkiaľ sa táto informácia vzala," uviedol Janus pre zámorské periodikum.

"Prečítal som si túto novinku na oficiálnej stránke klubu a moji priatelia sa ma začali na to pýtať. Odpovedal som im, že je to pre mňa novinka. Bolo to zábavné. Pokiaľ sa týka mojej budúcnosti, neprestávam dúfať, že ďalšiu sezónu strávim v Severnej Amerike. Ak o mňa Tampa Bay nestratila záujem, rozhodne by som sa chcel vrátiť za more a zabojovať o NHL," vyhlásil Janus, ktorý je momentálne s národným tímom vo Švédsku.

"Blesky" z Tampy si vybrali Janusa už v roku 2009 v 6. kole draftu (celkové 162. miesto), za Lightning však pre vysokú konkurenciu na brankárskom poste nikdy nenastúpil.

V rokoch 2009-2012 pôsobil v nižšej súťaži AHL, kde v klube Norfolk Admirals pomohol vlani vybojovať Calderov pohár.

Tampa si našla náhradu

Po sezóne 2011/2012 sa Janus rozhodol vrátiť na starý kontinent a dohodol sa na zmluve so Slovanom.

Odchytal celkovo 47 zápasov v KHL a svojimi výkonmi výrazne prispel k postupu "belasých" do play off.

Tampa v NHL stále vlastní hráčske práva na Janusa. Predstavitelia Lightning sa v uplynulých dňoch usilovali zlákať slovenského brankára späť za more, pričom ho chceli nechať dochytať sezónu na farme v AHL, kde by mal šancu potvrdiť svoju formu z KHL a vybojovať si jednocestný kontrakt na ďalší ročník.

Po zamietavom stanovisku Slovana "blesky" tesne pred uzávierkou výmen v NHL angažovali do bránky Bena Bishopa, ktorého získali z Ottawy.

Súvisiace články