Kuriózna situácia. Volko si chcel zatrénovať, ale nezmestil sa do autobusu

Ján Volko pred LOH Tokio 2020 / 2021.
Ján Volko pred LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR)
SITA|28. júl 2021 o 12:04

Dúfam, že v deň pretekov bude autobusov dosť, povedal Volko.

BRATISLAVA. Ján Volko má za sebou bizarnú olympijskú skúsenosť. Snaha slovenského šprintérskeho rekordéra zatrénovať si na Národnom štadióne v Tokiu, ktorý bude centrom atletických olympijských súťaží, v stredu nevyšla.

Na dopravu čakalo asi tristo ľudí

"Žiaľ, nedostali sme sa s trénerkou do autobusu, nejako to zle vypočítali. Na dopravu čakalo asi tristo ľudí. Preto sme sa vybrali na tréningový štadión. Ja len dúfam, že v deň pretekov bude autobusov dosť a na štadión sa dostanem včas," skonštatoval Ján Volko na webe SAZ atletika.sk.

Ján Volko aj s trénerkou Naďou Bendovou je od utorka už v olympijskej dedine, kam sa presťahoval z tréningového kempu v Urajasu v prvej várke slovenských atlétov.

Okrem nich sú tam už aj osemstovkárka Gabriela Gajanová, fyzioterapeutka Claudia Hladíková a šéftréner SAZ Martin Pupiš. Volko sa na OH 2020 predstaví v behu na 100 aj 200 m.

Do kempu zavítal aj primátor

Slovenskí atléti v tréningovom predolympijskom kempe v Urajasu mali v stredu mediálny deň.

Olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth, niekdajšia dvojnásobná vicemajsterka Európy v hode kladivom Martina Hrašnová a čerstvá majsterka Európy do 23 rokov v behu na 400 m prekážok Emma Zapletalová debatovali predpoludním s miestnymi novinármi.

Do kempu slovenských atlétov zavítal v stredu predpoludním aj primátor 170-tisícového Urajasu Ecuši Učida.

Šéf kempu Vladimír Gubrický mu odovzdal na pamiatku tričko z kolekcie slovenského olympijského tímu Tokio 2020.

V stredu sa s Urajasu rozlúčili prekážkarka na 400 m Emma Zapletalová s koučom Petrom Žňavom, Volkov silový kouč Róbert Kresťanko a v sobotu 31. júla prídu do olympijskej dediny obaja kladivári Martina Hrašnová, Marcel Lomnický s trénermi Rudolfom Lukáčom a Liborom Charfreitagom.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Atletika»Kuriózna situácia. Volko si chcel zatrénovať, ale nezmestil sa do autobusu