Nahneval tenisovú hviezdu. Novinár podľa Rusov provokuje športovcov

Daniil Medvedev na OH Tokio 2020 / 2021.
Daniil Medvedev na OH Tokio 2020 / 2021. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. júl 2021 o 17:55

Rusi musia štartovať bez národných symbolov a novinár provokuje otázkami o tejto téme.

TOKIO. Ruská výprava na olympijských hrách v Tokiu, ktorá vystupuje pod hlavičkou národného olympijského výboru (ROC) plánuje podať sťažnosť proti jednému z novinárov.

Rusi reagovali na incident medzi tenistom Daniilom Medvedevom a čilským žurnalistom, ktorého obvinili z provokácie.

Novinár Sebastian Nahmias obvinil Rusov z porušenia pravidiel v súvislosti s ich dresmi. V rámci sankcií za rozsiahly štátom podporovaný doping nesmú v Tokiu vystupovať pod národnou vlajkou, ale pod hlavičkou ROC, a to sa týka aj ich dresov.

"Očakávali sme provokatívne otázky vo vzťahu k našim športovcom. Ako tím sa tešíme rešpektu, no občas sa stretávame s osobami, ktoré bez ostychu provokujú a našich športovcov sa snažia vyviesť z rovnováhy. Čilský novinár kladie stále rovnaké otázky a už druhý deň sa snaží vyvolať škandál," cituje agentúra TASS hovorcu tímu Konstantina Vybornova.

Druhého nasadeného hráča olympijského turnaja nahnevali otázky, ktoré dostal po tom, ako v osemfinále vyradil Taliana Fabia Fogniniho v trojsetovom dueli 6:2, 3:6 a 6:2.

Medvedev zareagoval podráždene na otázku týkajúcu sa imidžu krajiny a pocitu, či ruskí športovci nenesú na podujatí stigmu podvodníkov: "Prvý raz v živote neodpoviem na otázku. Mali by ste sa hanbiť. Myslím, že by ho mali poslať preč z olympiády. Už ho nechcem vidieť."

Podľa Rusov to nebol prvý prípad, Nahmias údajne "provokuje" športovcov opakovane a už dostal aj varovanie. Rusi v stanovisku oznámili, že budú požadovať o odobratie jeho akreditácie.

V ruskej výprave na OH 2020 je spolu 335 športovcov, ktorí nemôžu štartovať pod národnou vlajkou a v prípade víťazstva sa nemôže hrať štátna hymna. Dôvodom je trest Svetovej antidopingovej agentury (WADA) za opakované dopingové prehrešky.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Tenis»Nahneval tenisovú hviezdu. Novinár podľa Rusov provokuje športovcov