Zápasy ako v saune. Môžem hrať ďalej, ale môžem tu aj zomrieť, hneval sa Medvedev

Daniil Medvedev.
Daniil Medvedev. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|28. júl 2021 o 13:20

Tenistov trápi počas zápasov horúčava.

TOKIO. Extrémne teplo v Tokiu na OH 2020 v stredu totálne vyčerpalo ruského tenistu Daniila Medvedeva.

Druhý nasadený hráč olympijského turnaja v osemfinále vyradil Taliana Fabia Fogniniho v trojsetovom dueli 6:2, 3:6 a 6:2, no počas zápasu sa viditeľne fyzicky trápil.

V priebehu stretnutia ho páliace slnko natoľko vyčerpalo, že sa medzi výmenami nezriedka podopieral o raketu.

Na kurte ho dokonca navštívil tréner a až dvakrát si vyžiadal lekárske ošetrenie. V jednom momente sa ho empajrový rozhodca Carlos Ramos spýtal, či bude pokračovať. 

"Môžem tento zápas dohrať, no môžem zomrieť. Ak zomriem, vezmete si to na zodpovednosť?“ odvetil mu Medvedev.

Na kurte je aj 37 stupňov

Na dvorcoch v Toku namerali v stredu 31 stupňov Celzia, pocitová teplota pri vysokej vlhkosti vzduchu 72 percent však vystúpila ešte o šesť stupňov vyššie.

Medvedev napriek tomu postúpil do štvrťfinále.

"Už v prvom sete som mal problémy s dýchaním. Preto som si zavolal fyzioterapeuta. Akoby som mal zablokovanú bránicu, nevedel som poriadne dýchať. Myslím si, že to bol zatiaľ najvlhkejší deň, aký sme tu mali.

V druhom sete som už mal tmu pred očami a nevedel som čom mám robiť, aby som sa cítil lepšie. Keď konečne prišla 10-minútová pauza, dal som si ľadovú sprchu. Našťastie som sa potom cítil lepšie. Zápasy by sa tu mali začínať neskôr. Povedal som to už po prvom kole a tvrdím to aj teraz.

Všetci hráči, ktorých poznám, hovoria, že nie je normálne začínať o jedenástej ráno. Počul som, že už zajtra by to mohli zmeniť, tak uvidíme," povedal Medvedev po zápase podľa agentúry DPA.

Španielku odviezli na vozíčku

Pre totálne vyčerpanie musela v stredu svoj štvrťfinálový zápas s Češkou Markétou Vondroušovou skrečovať Španielka Paula Badosová po prehre v prvom sete 3:6.

Z dvorca ju museli odviezť na vozíčku. Nenastúpila potom ani na stretnutie v miešanej štvorhre po boku krajana Pabla Carrena Bustu.

"Je škoda, že turnaj sa pre mňa skončil takýmto spôsobom, ale moje telo to nevydržalo," vysvetlila Badosová, ktorá ani po dlhom lekárskom timeoute nedokázala pokračovať v zápase.

"Podmienky v Tokiu boli mimoriadne náročné od prvého dňa. Dostala som úpal a ako ste všetci videli, necítila som sa fit, aby som mohla v zápase pokračovať."

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Tenis»Zápasy ako v saune. Môžem hrať ďalej, ale môžem tu aj zomrieť, hneval sa Medvedev