Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Ján Kozák ml. do konca sezóny v gréckej Larisse

SITA|27. jan 2011 o 16:52

Slovenský futbalový reprezentant Ján Kozák ml. bude do konca aktuálnej sezóny pôsobiť v gréckom prvoligovom klube Larissa, kde bude spoluhráčom brankára Kamila Čontofalského.

LARISSA. Pre agentúru SITA to potvrdil hráčov zástupca Michal Holeščák.

"S Larissou sme sa dohodli na zmluve do konca sezóny, teda do mája. Uvidíme, čo bude potom. Závisí to od rôznych faktorov, napríklad od toho, či sa klub zachráni v elitnej gréckej súťaži. Záujem vzišiel priamo zo strany klubu, ktorý nás kontaktoval prostredníctvom Jozefa Kožleja, ktorý Kozáka Larisse odporučil. Záležitosť sa následne uzavrela veľmi rýchlo, trvalo to približne týždeň," povedal M. Holeščák.

Tridsaťročný konštruktívny stredopoliar naposledy pôsobil v rumunskom prvoligovom klube FC Temešvár, s ktorým sa však po uplynulej sezóne nedohodol na pokračovaní spolupráce. Pred začiatkom aktuálnej sezóny sa v súvislosti s budúcnosťou účastníka majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike špekulovalo o záujme viacerých poľských klubov.

Michal Holeščák povedal, že o Kozáka ml. mali seriózny záujem predovšetkým tri mužstvá: "Mali sme ponuku od FC Kerkyra na 1,5-ročnú zmluvu, komunikovali sme priamo s prezidentom klubu, napokon sa však rozhodli hráča neangažovať. Interes prejavil i účastník zámorskej MLS Sporting Kansas City. Na prelome novembra a decembra nás oslovil anglický prvoligista Wolverhampton Wanderers, ktorý ponúkol týždňovú skúšku. Môj mandant však v tom čase nemal dostatočnú zápasovú prax, preto sme sa rozhodli na tú ponuku nereflektovať."

Larisse patrí po 19. kolách posledná priečka v 16-člennom pelotóne grécke Super League so ziskom 14 bodov. Tím, ktorého trénerom je Nikos Kostenoglou, má na konte zatiaľ iba tri víťazstvá. "Jednoznačným cieľom Larissy je záchrana. Janko chce mužstvu pomôcť k splneniu tohto cieľa. Najdôležitejšie teraz je, aby získal potrebnú zápasovú prax. Je však v dobrej kondícii, pripravoval sa pod dohľadom kondičného trénera. Už je v Grécku spolu s Jozefom Kožlejom, kde finalizujú administratívne náležitosti. Je na rozhodnutí klubu, kedy nastúpi," uzavrel Holeščák.

Ján Kozák ml. je odchovancom Košíc, pôsobil i v belgickom Lokerene, Slavii Praha, Artmedii Petržalka, West Bromwichi Albion, Slovane Bratislava a spomenutom FC Temešvár.

Súvisiace články