Skóruje pravačkou, ľavačkou aj hlavou. Vardy ožil

Jamie Vardy (vo výskoku) so spoluhráčmi z Leicester City. (Autor: Alastair Grant TASR/AP)
SITA|22. nov 2019 o 16:37

Leicester figuruje v tabuľke na druhej priečke.

LEICESTER. Niekoľko hodín po tom, ako ho v anglickom futbalovom klube Leicester City vymenovali do pozície kouča A-mužstva, sa Brendan Rodgers prechádzal po šatni na King Power Stadium a predstavoval sa novým zverencom.

Útočníkovi Jamiemu Vardymu venoval o niekoľko sekúnd viac ako ostatným.

"Podal som mu ruku," zaspomínal si Rodgers na prvé stretnutie s najdôležitejším hráčom mužstva "líšok". "Povedal som mu: ´Som rád, že si tu´." Prešlo deväť mesiacov a rovnaký názor na tohto trénera pravdepodobne má taktiež Vardy.

Odkedy Rodgers 26. februára zasadol na lavičku šampióna Premier League z ročníka 2015/2016, Vardyho akoby niekto "pokropil živou vodou".

Tridsaťdvaročný rodák zo Sheffieldu, ktorý ešte pomerne nedávno hrával futbal na "oraniskách" v nižších anglických súťažiach, pod vedením súčasného lodivoda nastrieľal v 23 ligových vystúpeniach 21 gólov. V predmetnom období nestrelil viac gólov žiaden iný hráč.

Za povšimnutie stojí aj spôsob, ako sa strelecky presadzuje. Skóruje nielen proti papierovo slabším, ale aj v dueloch s favorizovanejšími rivalmi. Góly dáva pravačkou, ľavačkou, hlavou.

Po strelách zblízka aj ďaleko spoza šestnástky. Podľa mnohých Vardy ponúka ešte lepšiu verziu než tú, ktorú má futbalová verejnosť v pamäti zo spomenutej majstrovskej sezóny 2015/2016.

"Mám v tíme jedného z najlepších útočníkov v Európe," poznamenal Rodgers na adresu kanoniera, ktorého 11 tohtosezónnych gólov vynieslo Leicester City na priebežnú 2. priečku v Premier League za vedúci FC Liverpool.

"Myslím si, že pre 95 % všetkých tímov bude v tomto ročníku veľký úspech, keď v dueloch s Leicestrom City získajú nejaký bod," povedal začiatkom októbra po vzájomnom dueli tréner Liverpoolčanov Jürgen Klopp.

Viacerí odborníci vidia za Vardyho obrodením práve príchod Rodgersa. Jeho predchodca Claude Puel nevedel využiť Vardyho potenciál, navyše hráč sa údajne nikdy netešil jeho priazni, čo je v prípade Rodgersa úplne opačne.

"Som v životnej forme," priznal prednedávnom Vardy, ktorý sa po vlaňajších MS v Rusku rozhodol dať zbohom reprezentačnému tímu.

Súvisiace články