Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ivona Fialková: S vyrovnanou hlavou sa najlepšie beží aj strieľa

Ivona Fialková. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 16. mar 2018 o 09:59

Slovenská biatlonistka sa premiérovo prebojovala do najlepšej desiatky.

OSLO. Deviate miesto Ivony Fialkovej v nórskom Osle-Holmenkollene vo štvrtkovom šprinte na 7,5 km v rámci predposledného 8. kola biatlonového Svetového pohára podčiarklo triumf krajanky Anastasie Kuzminovej.

Premiérový prienik do prominentnej desiatky v seriáli nebol vzhľadom na signály z minulotýždňového fínskeho Kontiolahti zásadným prekvapením.

Alfa a omega

"Nastúpila som pokojná. Nepripúšťala som si tlak. Mala som víziu, že by sa mi konečne mohli podariť dve nuly. Chcela som si splniť tento malý sen. Napokon to vyšlo aj na sen o Top 10.

Keď niečo také príde v závere sezóny, motivuje to do ďalšej práce a tréningového procesu," uviedla 23-ročná rodáčka z Brezna pre portál Biatlon-Info.sk.

"Psychika bola alfou a omegou. Už na štarte som sa cítila výborne a s vyrovnanou hlavou sa najlepšie beží aj strieľa. Samozrejme, tento výkon pri pohľade do štatistík mal aj svoj nedostatok.

Bežecký odstup 1:13,8 nie je optimálny. Nie je jednoduché správne si rozložiť sily. Ťažko povedať, čo všetko je za tým.

Fialková: Nebudem si dávať prehnané ciele

Je možné, že sily už dochádzajú, nemala som optimálny deň, servisu to nevyšlo až tak ako vo Fínsku. Je to normálny biatlonový život," podotkla pre rovnaký zdroj Ivona Fialková, v spomenutom Kontiolahti rekordne 14. v rýchlostných pretekoch, čím si vtedy o tri pozície posunula osobné maximum z minulosezónneho juhokórejského Pjongčangu.

Mladšia zo sestier Fialkových, pochopiteľne, môže na štvrtok nadviazať v nedeľňajšej stíhačke na 10 km (12.00 h SEČ).

Odštartuje s mankom 1:00,4 min: "Nedeľa bude novým dňom a všetko je otvorené. Nebudem si dávať nejaké prehnané ciele a tlačiť na seba. Budem sa snažiť užiť si to, veď stíhačku mám veľmi rada."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.