Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Vajda už nebude pri Djokovičovi stále, musí sa deliť s druhým trénerom

Novak Djokovič (vľavo) s Mariánom Vajdom. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. dec 2019 o 19:39

Ivaniševič ostáva pri srbskom tenistovi.

BRATISLAVA. Napriek rôznym šumom v chorvátskych médiách by trénerská spolupráca Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča pri Srbovi Novakovi Djokovičovi mala pokračovať aj v novom roku.

Spoločne však budú so svojím hviezdnym zverencom tráviť minimum času, väčšinou sa pri ňom budú striedať na turnajoch.

Djokovičova príprava na sezónu 2020 sa začne 9. decembra v Monte Carle a až do konca kalendárneho roka ho bude sprevádzať Ivaniševič.

Grandslamové turnaje si podelia

"Až do 16. decembra budeme v Monte Carle a potom letíme do Abú Zabí na exhibičný zápas a čas pred Vianocami strávime v Dubaji. V novom roku do Austrálie s ním už pôjde Marián Vajda, konkrétne na prvý turnaj ATP Cup.

Na Australian Open v Melbourne budeme s ním obaja, ale rozdelíme si to s Mariánom na polovicu. Aj ďalšie grandslamové turnaje si podelíme. Ja plánujem s Nolem ísť neskôr na Wimbledon aj US Open," uviedol Goran Ivaniševič v rozhovore pre chorvátsky denník Jutarnji list, odvoláva sa na to srbský Blic.

Wimbledonský šampión spred 18 rokov bližšie vysvetlil aj myšlienku s jedným koučom na veľkých turnajoch, ktorú odobril aj 32-ročný belehradský rodák.

Väčšinu titulov získal s Vajdom

"Je to dobrá myšlienka aj preto, že sa vytvorí intímnejšia atmosféra. Súhlasíme s ňou Marián aj ja. Očakávania bývajú vždy vysoké, u Djokoviča je to vždy minimálne postup do finále.

Už sme si na to zvykli. Ja sa snažím byť ako tréner pokojný a mať pozitívnu energiu, aj keď mi ľudia často neveria," dodal Ivaniševič, ktorý bol známy búrlivák na kurtoch.

Novak Djokovič ukončil rok 2019 ako svetová dvojka. Ovládol počas neho dva grandslamové vrcholy (Australian Open, Wimbledon) a celkovo vyhral päť turnajov na štyroch rôznych povrchoch.

V celej kariére už ukoristil 77 titulov vo dvojhre na hlavnej profiúrovni vrátane šestnástich grandslamových. Drvivú väčšinu získal pod vedením Mariána Vajdu, Ivaniševič sa stal súčasťou "Noleho" trénerského štábu až v polovici roka 2019.

Súvisiace články