Ivan Feneš na striedačke Slovensko počas zápasu proti Česku.
Ivan Feneš na striedačke Slovensko počas zápasu proti Česku. (Autor: Andreas Robanser/Puckfans)
Šimon Čop|26. dec 2023 o 17:31

Slovenskí juniori majú s prípravami na majstrovstvá sveta nejednu zlú skúsenosť.

GÖTEBORG. Slovenskí hokejisti do 20 rokov odohrali v príprave na svetový šampionát dva duely. Proti Fínsku prehrali 1:5, Nemcov zdolali 6:5 po predĺžení.

Mnohých trápilo, ako bude vyzerať obrana tímu. Tá pred turnajom ani zďaleka nepodávala ideálne výkony.

Napriek nie úplne vydarenej príprave sa slovenský mančaft ukázal na začiatok majstrovstiev sveta vo vynikajúcom svetle. Rivalov z Česka porazil najvyšším rozdielom v dejinách 6:2.

Z dejiska MS v hokeji do 20 rokovZ dejiska MS v hokeji do 20 rokov

Slovenskí juniori sa v prípravných dueloch trápili aj pred rokom. Vtedy s Nemcami dokonca vysoko prehrali. Na turnaji potom boli rovnocenným súperom Kanade vo štvrťfinále.

"Preto je to príprava. Veľa ľudí sa pozerá na tie výsledky, ale my sme sa prioritne pripravovali na majstrovstvá sveta a na prvý zápas, ktorý sme zvládli a podarilo sa nám to. Myslím si, že to je dobrý odkaz pre všetkých fanúšikov," povedal po víťazstve tréner Ivan Feneš.

Slováci boli od druhého dejstva stretnutia proti Česku lepším mužstvom. Počas veľkej časti druhej a tretej tretiny dominovali a spoľahlivý výkon podala aj kritizovaná defenzíva.

Tabuľka skupiny B

Domov»Hokej»Reprezentácie»Po príprave ich odpisovali. Je to dobrý odkaz pre fanúšikov, hovorí Feneš po výhre